Ruch pod cmentarzami. Sprawdziliśmy po ile są kwiaty i znicze

0

PIASECZNO Można powiedzieć, że rozpoczęła się gorączka związana z dniem Wszystkich Świętych. Dziś zarówno pod cmentarzem parafialnym w Piasecznie, jak i komunalnym przy ul. Julianowskiej panuje spory ruch. Ceny kwiatów i zniczy są wyższe niż przed rokiem, czemu trudno się jednak dziwić…


Niewiele osób o tym wie, ale doniczkowe chryzantemy rosną aż przez pół roku i wymagają bardzo wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Kwiaty te są też bardzo problematyczne w transporcie, bo niewiele wchodzi ich na samochód. Stąd też nie powinny dziwić ich ceny.

W tym roku chryzantemy drobnokwiatowe dostępne są pod naszymi cmentarzami w cenach od 20 do 45 zł, zaś za tzw. „kule” trzeba zapłacić od 30 do 50 zł (w zależności od wielkości i liczby kwiatów). Chryzantemy cięte dostępne są średnio od 6 do 8 zł za sztukę. Jeśli chodzi o znicze, to dziś nie dostaniemy już ich w zasadzie w cenie poniżej 4 zł. Najtańsze wkłady znaleźliśmy za 4,5 zł. Ale tak naprawdę ceny lampek, które ustawia się na grobach, dochodzą nawet do 50 zł.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię