Rusza akcja „bezpieczne ferie”

0

REGION Już jutro rozpoczynają się ferie. Podobnie, jak w poprzednich latach policjanci ruchu drogowego będą sprawdzać stan techniczny autokarów. W ferie większa liczba policjantów zadba też o bezpieczeństwo na ulicach


– Podobnie jak w roku ubiegłym, uruchomiony zostanie punkt kontrolny na parkingu przed Komendą Powiatową Policji w Piasecznie ul. Kościelna 3 – zapowiadają policjanci. – Już od 10 lutego do zakończenia ferii funkcjonariusze sprawdzać będą stan techniczny autokarów i trzeźwość kierujących.

Policjanci dokonają kontroli autokaru, po uprzednim pisemnym uzgodnieniu terminu.

Telefonować można do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 pod nr (22) 60 45 204

Policjanci będą też rozpoznawać i kontrolować miejsca, w których grupuje się młodzież, legitymować osoby, kontrolować stan trzeźwości nieletnich, a w razie potrzeby używać też narkotestów. Uwadze policjantów, nie ujdą również tzw. dzikie lodowiska, które będą kontrolować wspólnie z lokalnymi władzami i instytucjami.

Na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić czy autokar, którym nasze pociechy wyjeżdżają na zimowisko ma aktualne badanie techniczne oraz zapoznać się z informacjami o jego polisie OC.

Krzysztof Makowski 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię