LESZNOWOLA Od 1 czerwca rusza akcja kastracji zwierząt domowych. Gmina Lesznowola finansuje 50% kosztów tego zabiegu. Zabieg można wykonać w jednym z czterech gabinetów weterynaryjnych na terenie gminy, po uprzednim zgłoszeniu i wypełnieniu wniosku.


Dofinansowanie dotyczy zabiegów zwierząt, których właścicielami są mieszkańcy gminy Lesznowola!

Celem akcji jest popularyzacja tej najbardziej skutecznej i humanitarnej metody ograniczenia populacji zwierząt domowych (psów/kotów), co w efekcie końcowym zmniejszy liczbę zwierząt bezdomnych, a w konsekwencji trafiających do schronisk. Zwierzęta pozbawione możliwości rozmnażania się, są spokojniejsze i łagodniejsze.

Akcja prowadzona będzie przez Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Lesznowola od 1 czerwca 2017 roku do 15 grudnia 2017 roku lub do wyczerpania środków finansowych, przeznaczonych na ten cel w ramach Budżetu Gminy Lesznowola na rok 2017.

ZASADY AKCJI KASTRACJI ZWIERZĄT DOMOWYCH (PSY/KOTY)

  • Dofinansowanie przysługuje właścicielom zwierząt domowych w ilości 1 sztuka w 2017 r.
  • Podstawowym warunkiem przystąpienia do akcji kastracji zwierząt domowych jest złożenie w wyznaczonym terminie wniosku właściciela o wykonanie zabiegu w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa  Urzędu Gminy Lesznowola (pok. 103 lub 112 na pierwszym piętrze).

Uwaga: we wniosku należy podać wagę psa.

  • Osoba składająca wniosek otrzyma skierowanie na wykonanie zabiegu. Skierowanie upoważnia do uzgodnienia terminu w jednym z czterech Gabinetów Weterynaryjnych na wykonanie zabiegu.

Skierowanie należy zostawić w Gabinecie Weterynaryjnym. Za wykonany zabieg Gabinet Weterynaryjny pobierze 50% ceny od właściciela. Usługi wykraczające poza standard zabiegu będą finansowane przez właścicieli zwierząt.

Pliki do pobrania:

Wniosek.pdf

Tabela cen.pdf

Wykaz Gabinetów.pdf

źródło: lesznowola.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię