Rusza akcja „Przejdź offline”

1

PIASECZNO Już wkrótce na terenie gminy Piaseczno pojawią się napisy przypominające o tym, że zgodnie z wprowadzonymi w ubiegłym roku przepisami policja będzie mogła ukarać osoby przechodzące przez przejścia dla pieszych i jednocześnie patrzące w ekrany telefonów komórkowych


Z inicjatywą utworzenia napisów „Przejdź offline”, które pojawiły się wcześniej, między innymi, w Poznaniu zwróciła się do burmistrza Piaseczna Daniela Putkiewicza Ewelina Wójcik, radna gminy Piaseczno.
Celem zwiększenia bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych proponuję, aby rozpatrzyć następujące lokalizacje: przy dworcu PKP w Piasecznie, przy szkołach podstawowych, przedszkolach, na ul. Puławskiej/Młynarskiej, ul. Chyliczkowskiej – przy szkole średniej oraz ul. Sierakowskiego – na wysokości urzędu gminy – proponowała radna.
Pomysł spotkał się z aprobatą burmistrza i wkrótce zostanie wcielony w życie. Wiceburmistrz Robert Widz poinformował, że zlecono już opracowanie szablonów z napisami i obecnie czekają one na wycenę, a urząd wykona napisy (w miejscach wybranych, spośród wskazanych przez radną) gdy tylko otrzyma gotowe szablony.

Tyl./fot. UMP

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię