Rusza budowa metra do Piaseczna! Wiemy gdzie powstaną stacje [Prima aprilis]

21

Artykuł był primaaprilisowym żartem.

PIASECZNO Jeszcze kilka tygodni temu nie wszyscy byli przekonani do śmiałego pomysłu radnego powiatowego Michała Grzesło, który apelował do piaseczyńskich samorządowców o lobbowanie na rzecz budowy metra do Piaseczna. Dziś zapadła ostateczna decyzja: do roku 2022 z Warszawy do Piaseczna dojedziemy metrem

Decyzja władz Warszawy o budowie metra do Piaseczna ucieszyła władze naszego miasta. W urzędzie nie słychać jednak odgłosów otwieranych butelek szampana. Trwa gorączkowe poszukiwanie lokalizacji dla stacji metra w naszej gminie.
– Metro do Piaseczna to świetna wiadomość, ale też ogromne wyzwania dla naszego samorządu – podkreślają radni.
Już wiemy, że tunel podziemnej kolei zostanie poprowadzony pod Lasem Kabackim i pierwsza stacja metra powstanie w Józefosławiu. Problemem może być jej lokalizacja ze względu na gęstą zabudowę terenu.
– Gotów jestem oddać własną działkę pod budowę stacji metra – deklaruje sołtys Józefosławia. – Chętnie odstąpią, a sam przeprowadzą się do Prażmowa, z dala od miejskiego zgiełku – dodaje.
Gdzie mogłaby powstać druga stacja? Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że brana jest pod uwagę działka, na której obecnie znajduje się budynek byłej mleczarni.
– Co prawda obiekt objęty jest opieką konserwatora, ale być może udałoby się połączyć jego zabytkowy charakter z funkcją użytkową – zdradził nam jeden z radnych. – Lokalizacja w niewielkim oddaleniu od Centrum Edukacyjno-Multimedialnego i stacji PKP wydaje się wymarzona.

AB

21 KOMENTARZE

  1. NO I W KONCU COŚ SIĘ U NAS DZIEJE NA LEPSZE BARDZO SIĘ CIESZE BO ZMNIEJSZA SIE KORKI NA PULAWSKIEJ TERAZ TYLKO TRZEBA ICH PILNOWAC ZEBY ODDALI ODCINEK PRZED TERMINEM CHOCIAZ TO MOZE BYC KIELBASA PRZEDWYBORCZA LUDZIE NIE DAJCIE SIE NABRAC POZDRAWIAM MIREK

  2. Ta primoaprilisowa rewelacja jako ” konstrukcja ” teoretycznie prawdopodobnych okoliczności i postaci pozornie logiczna . W rzeczywistości jest smutnym “obrazem” …
    “Z czego się śmiejecie ,z siebie się śmiejecie ”
    kaan

  3. Kropla drąży skałę nawet w formie dowcipu.Mieszka tu kilkaset tysięcy ludzi żyjących i pracujących w Warszawie.Dziwne ,że Józefosław,Zalesie,Konstancin i Piaseczno nie zasługują na komunikacje z Centrum Warszawy.Godzimy się na to ,żeby naszym jedynym połączeniem z Wa-Wą była zatłoczona do granic bólu Puławska. Autobusy i prywatne samochody dawno już stoją w godzinach porannych i wieczornych w gigantycznych korkach od Piaseczna aż po Ursynów.Istniała linia trolejbusowa ,która w duchu głębokiej ekologii została zlikwidowana.Połączenie Warszawy z Piasecznem i poprzeczne linie komunikacyjne Tramwajowe lub Metra to jedyne rozwiązanie ,które odblokowało by Puławską i nieistniejącą jeszcze Puławską 2. Myślmy na miarę 21 wieku.Ludzie chcą lecieć na Marsa i tworzyć bazy na Księżycu a w tym kraju nikt nie jest w stanie rozwiązać takiego problemu.Mamy jeszcze gigantyczne dotacje z Unii ,które są przeznaczane na budowę aquaparków i ekranów akustycznych w kompletnie niepotrzebnych miejscach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię