Rusza budowa świateł na niebezpiecznym skrzyżowaniu w centrum miasta

7

PIASECZNO W października 2019 zmieniono organizację ruchu na skrzyżowaniu Nadarzyńskiej z Kościuszki, co spowodowało, że krzyżówka stała się niebezpieczna, a na Kościuszki zaczęły tworzyć się korki. Sposobem na „powrót do normalności” ma być wybudowanie sygnalizacji świetlnej


Zmianę pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu Kościuszki i Nadarzyńskiej, tak krytykowaną przez wielu kierowców, wprowadzono w związku z rozpoczęciem przebudowy układu drogowego przy starej mleczarni. Teraz, mimo że gotowe są zarówno Jana Pawła II jak i Dworcowa, dawnej organizacji ruchu na Nadarzyńskiej i Kościuszki nie przywrócono.
W styczniu 2021, podczas sesji rady miejskiej okazało się, że gmina ma inny pomysł na podniesienie bezpieczeństwa i wygody kierowców na tym skrzyżowaniu. Tym satysfakcjonującym wszystkich rozwiązaniem ma być wybudowanie sygnalizacji świetlnej.
– Ja bym chciał zrobić to od razu – zaznaczył wówczas burmistrz Daniel Putkiewicz. Niestety, kluczową rolę w tych planach odgrywa konserwator zabytków, który może czasowo wstrzymać plany gminy.

W sobotę 4 grudnia 2021 wiceburmistrz Robert Widz podzielił się dobrą wiadomością.

Rusza budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Nadarzyńskiej i Kościuszki. W przyszłym tygodniu wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu i wykonawca rozpocznie prace ziemne i montaż studni. W dalszej kolejności nastąpi montaż masztów i sygnalizatorów. Konieczne są też do wykonania prace drogowe, gdyż powstanie czwarte przejście dla pieszych – informuje Robert Widz wiceburmistrz Piaseczna. – Prace będą prowadzone głównie w obrębie chodników, nie powinny więc powodować większych utrudnień w ruchu pojazdów – uspokaja.

Uruchomienie świateł planowane jest na lutym 2022.

7 KOMENTARZE

  1. Dobrze by było aby burmistrz wyjaśnił skąd taki upór w sprawie tego skrzyżowania. Oczywiście nikt się nie wypowie bo co pospólstwo do decyzji wadzy. Z jednej strony narzekają na brak pieniędzy a z drugiej wywalają nasze pieniądze na bezsensowne światła

  2. Dwa wypadki w ciągu doby na tym skrzyżowaniu. Przez to, że liczba wypadków na naszym terenie Piaseczna wzrasta, to później my mieszkańcy zapłacimy więcej za to w składach OC i AC. Składka jest zależna od miejsca zamieszkania. I to jest moim zdaniem wina urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, a konkretnie wice burmistrza Widza. Przecież można był to przewidzieć, kierując się psychologią kierowców.

  3. Sporo jeździłem po Polsce i Europie i takiego idiotyzmu jak [podporządkowanie głównej ulicy w mieście małej uliczce nie widziałem. Od dawna mnie pasjonuje, kto wspiera naszego wice. Musi co jakaś znaczna persona, patrząc na wyniki jego pracy mozna dojść do wniosku, że skup ziemniaków w małej gminie to za duża odpowiedzialność

  4. Budowa sygnalizacji w tym miejscu to wyrzucanie pieniędzy. Wystarczy wykonać garb spowalniający przed przejściem dla pieszych, co wymusiłoby zmniejszenie prędkości na Kościuszki. Światła w nocy i tak będą wyłączone, więc ryzyko zderzenia będzie takie jak jest teraz.

  5. Urząd Miasta dzielnie walczy z problemem, który sam spowodował. Ciekawi mnie jak teraz zostaną ustawione cykle świateł. Który będzie dłuższy? Czy ten w Nadarzyńskiej ( skoro z pierwszeństwem) czy ten w Kościuszki ( przeca podporządkowana). Korkowania Piaseczna ciąg dalszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię