Rusza Farma Dobrej Woli

0

Podczas ostatniej Wolprezy stowarzyszenie Dobra Wola zbierało środki na budowę Farmy Dobrej Woli. W zeszłym tygodniu w Janowie (gmina Chynów) geolodzy badali glebę pod przyszłymi fundamentami domów dla niepełnosprawnych i ich opiekunów

Badania geologiczne są niezbędne przed realizacją inwestycji budowlanej. Dzięki nim architekt zyskuje wiedzę o tym, jakie fundamenty zastosować i w jakiej technologii ma powstać budynek. 
- 4 czerwca skończył się komunizm, a dokładnie 30 lat później zaczęła powstawać Farma Dobrej Woli – cieszy się prezes stowarzyszenia, Jacek Zalewski, który jest także ojcem niepełnosprawnego Kuby. – Mój syn w tym roku skończy 21 lat, chciałbym by miał miejsce do życia i opiekę także wtedy, gdy mnie już zabraknie – mówi Jacek Zalewski. – W podobnej sytuacji są także inni rodzice niepełnosprawnych osób. 
W Janowie powstaną trzy domy mieszkalne i jeden wspólny budynek z salą widowiskową, w którym będą mogły odbywać się warsztaty czy konferencje. Na Farmie Dobrej Woli zamieszka 20 osób. 
- Wiem, że to kropla w morzu potrzeb – przyznaje Jacek Zalewski. – Realizacja tego projektu nie rozwiąże problemu, ale pokaże kierunek działania i być może zainspiruje innych do podejmowania podobnych inicjatyw. Chciałbym, żeby Farma Dobrej Woli stała się miejscem, w którym niepełnosprawni będą mieli pracę – małe gospodarstwo rolne, hodowlę zwierząt, być może palarnię kawy – snuje plany prezes stowarzyszenia. – Ci ludzie muszą mieć zajęcia i czuć, że są potrzebni.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię