Rusza kolejny etap przebudowy ul. Puławskiej. Czasowa zmiana organizacji ruchu.

8

PIASECZNO Rozpoczynamy przebudowę kolejnego fragmentu głównej ulicy miasta. Od czwartku 21 kwietnia 2022 r. zmieni się organizacja ruchu w ścisłym centrum Piaseczna.

Wykonawca, który będzie realizował modernizację odcinka ulicy Puławskiej od ul. Chyliczkowskiej/Jana Pawła II oraz ul. Kościuszki do skweru Kisiela, rozpoczyna prace drogowe. W związku z tym od czwartku 21 kwietnia wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu na obszarze prowadzonej inwestycji. Na odcinku objętym pracami dopuszczony będzie jedynie ruch autobusów komunikacji miejskiej, taksówek oraz rowerów. Pozostali kierowcy mogą korzystać z alternatywnego połączenia przez centrum – nową drogą łączącą ulicę Kościelną z ulicą Nadarzyńską lub ulicą Jana Pawła II i Wojska Polskiego.

CZYTAJ TAKŻE:  Narkotyki w parku miejskim

Kierowcy poruszający się ulicą Puławską będą mogli skręcić w prawo, a następnie w lewo w ulicę Kościelną i dalej obok komendy policji nową drogą dojechać do skrzyżowania ulic Czajewicza i Nadarzyńskiej. Do parkingu przed kościołem św. Anny będzie nożna dojechać ul. Kościelną.

foto Robert Widz

Skrzyżowanie ulicy Kościelnej z ul. Kościuszki będzie zamknięte dla ruchu, podobnie jak wjazd na łącznik przy urzędzie miasta od strony ul. Kościuszki. Łącznik stanie się dwukierunkowy, z wjazdem od ul. Sierakowskiego, by umożliwić parkowanie przy urzędzie.


foto Robert Widz

– Zdajemy sobie sprawę z utrudnień, z którymi wiąże się inwestycja, ale robimy wszystko, by uciążliwości te skrócić do minimum – mówi wiceburmistrz Robert Widz. – Wykonawca został zobligowany m.in. do zgromadzenia wszystkich niezbędnych do realizacji materiałów, tak, by uniknąć ewentualnych przestojów związanych z opóźnieniami w dostawach. Utrudnienia drogowe powinny potrwać około 2,5 miesiąca.

W ramach inwestycji zostanie przebudowana jezdnia i chodniki. Pas rowerowy na ul. Puławskiej połączy się z tym istniejącym na ul. Kościuszki od czasów przebudowy skweru Kisiela. Planujemy też wykonanie wzdłuż drogi nowych nasadzeń.

Jak dowiedzieliśmy się od Starosty Piaseczyńskiego, w tym samym czasie wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu na przebudowywanej obecnie przez powiat ul. Chyliczkowskiej. Stanie się ona ulicą jednokierunkową, a ruch będzie się odbywał od obwodnicy w kierunku centrum. Trasa autobusów będzie prowadziła ul. Wojska Polskiego i dalej ul. Armii Krajowej. Szczegółowe informacje na temat organizacji ruchu oraz funkcjonowania komunikacji publicznej w związku z inwestycją prowadzoną na ul. Chyliczkowskiej podamy, gdy zostaną one udostępnione przez Powiat Piaseczyński. Na czas nowej organizacji ruchu ulica Żeromskiego będzie więc najlepszym dojazdem do DK79 w kierunku Warszawy z południowej części miasta i gminy.

Przebudowa drogi to jeden z elementów planu zmian centrum Piaseczna opisanych w projekcie Piaseczno odNowa.

Biuro Promocji i Kultury 

8 KOMENTARZE

  1. Gmina do spółki z Powiatem szykuje kolejny horror komunikacyjny. Idiotyzmem jest skierowanie ruchu na Chyliczkowskiej tylko w kierunku miasta. Zapewne chodzi tu aby starosta miał łatwy dojazd do biura. Nie wiem tylko jak „szwagier” da rade prowadzić tyle prac naraz. Dziś na przebudowie Nadarzyńskiej o 13:3 nie było ani jednego robotnika. Istniej coś takiego jak praca 24 godziny ale nasi dycydenci tego nie znają. Co im tam problemy pospólstwa.
    https://www.dabrowa-gornicza.pl/aktualnosci/przejazd-w-golonogu-na-6-dni-zostanie-zamkniety-drogowcy-beda-pracowac-w-dzien-i-w-nocy/ To pokazuje ze mozna tylko trzeba chcieć. Jestem pod wielkim wrażeniem talentów graficznych naszego vice

  2. Cóż za profesjonalna grafika… Czyżby rysował to sam Pan Gmoch?

    Dobrze, że nie podali daty zakończenia – z tym to nigdy nic nie wiadomo… Strzelam, że z rok im to zajmie…

  3. Skończą przed wyborami. Zapewne przyjedzie jakiś ważny towarzysz zobaczy jak jest „pięknie” pochwali a może nawet awans obieca. Roboty na Puławskiej to typowa „wioska Potiomkinowska”

  4. Właśnie się dowiedziałem ,że przy ul Puławskiej 2 nie bedzie miejsc parkingowych . Byłem na spotkaniach tzw roboczych i miejsca miały być !!!! Pamiętam z tych spotkań wielką niechęć burmistrza , zastępcy i pana projektanta do tego że są sklepy, usługi i zmotoryzowani którzy wszędzie chcą wjechać autem a powinno się rowerem. Chcą z Piaseczna zrobić drugą Holandię. W Piasecznie nie ma dobrego gospodarza , ten burmistrz i jego zastępca nimi nie są . To są ludzie którzy realizują swoje egoistyczne projekty , swoją wizje Piaseczna. To jest chore ale jest. Dobrze ,że nie mają władzy absolutnej bo dopiero by się działo. Projektanci to ludzie nawiedzeni, podnieceni tym co robią jakie łał cudo stworzyli , takie przyjazne dla rowerów i spacerowiczów a pytam a gdzie reszta? Powiadali zmiany idą i ich nie zatrzymamy a więc musimy robić głupio jak inni bo trzeba sie dostosować, no to robią. Ja jestem za zmianami ale nie egoistycznymi . W nosie ma nas burmistrz który na koncie co miesiąc ma kilkanaście tysięcy czy coś robi czy nie. Wydaje mu sie ,że jest taki super i mieszkańcy go uwielbiają ale tak nie jest . Ani jedno ani drugie. Jak byłem na tych spotkaniach to czułem dystans między zebranymi a włodarzami Piaseczna. Tak naprawdę nie zależało im na tym co myślimy ale na tym by przepchać swój projekt co zresztą zrobili. Wracając do projektu to kolega pyta faceta która lata z planami a gdzie będą miejsca parkingowe a On na to że tu nie są przewidziane. Dziś sobota więc urzędy mają wolne . Ja pracuje bo zus ,czynsz i reszta ale nie bede miał miejsc parkingowych to klienci nie przyjdą . Polska to taki kraj dziwnych ludzi, jak juz sie dorwą do władzy to robią co chcą nie licząc się ze społeczeństwem i jego potrzebami.

  5. Burmistrz małpuje Trzaskowskiego, który ma fobie na temat samochodów. Zapewne Burmistrz liczy na pogłaskanie po głowie i awans może nawet do sejmu.

  6. Burmistrz jest pewien, że zwolennicy PO nie będą patrzeć na jego „osiągniecia” tylko zagłosują aby ci z PIS nie doszli do władzy. Stad ta arogancja i nie liczenie się z ludźmi. W normalnym kraju Burmistrz albo by pozbył sie swojego wice albo przynajmniej wypowiedział sie dlaczego go trzyma. A tu cisza, bo pospólstwu wara od wadzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię