Rusza kolejny punkt typu drive-thru. Pierwszy w tej gminie!

0

GÓRA KALWARIA  10 lutego rozpocznie działalność punkt pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 Centrum Medycznego Corten Medic. Na razie można testować się odpłatnie, ale trwają rozmowy z NFZ, aby badanie było nieodpłatne.

Punkt typu drive-thru zlokalizowany jest w Górze Kalwarii w sąsiedztwie hali sportowej, na pl. Piechoty, z wjazdem od ul. por. Jana Białka i czynny codziennie w godz. 8:00-14:00.

Na chwilę obecną w punkcie tym można wykonać jedynie testy komercyjne – genetyczne RT-PCR, szybkie testy wymazowe na antygen koronawirusa oraz kasetkowe na przeciwciała IgM/IgG. Rejestracja i płatność odbywa się w sposób bezpieczny, za pośrednictwem strony internetowej www.cortenmedic.pl. Przed pobraniem wymazu Pacjent zobowiązany jest do okazania pracownikowi punktu potwierdzenia płatności za wybraną przez siebie usługę. Co ważne, ze względów bezpieczeństwa w samym punkcie nie ma możliwości płacenia kartą lub gotówką.

Centrum Medyczne Corten Medic prowadzi obecnie rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, aby mieszkańcy Góry Kalwarii mogli wykonywać testy bezpłatnie, na podstawie skierowania od lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię