Rusza Musica Classica, prawdziwa uczta dla melomanów

0

PIASECZNO W ramach XI edycji Międzynarodowego Festiwalu „Musica classica” zostaną zaprezentowane możliwości brzmieniowe organów dwóch kościołów dekanatu piaseczyńskiego: kościoła św. Rocha w Jazgarzewie i kościoła św. Anny w Piasecznie. Czeka nas wiele znakomitych koncertów

Podczas koncertu inaugurującego festiwal, który się odbędzie w najbliższą niedzielę 22 września o godzinie 19 w kościele w Józefosławiu usłyszymy Warszawski Kwartet Saksofonowy, który zaprezentuje znane utwory muzyki klasycznej w opracowaniu na zespół saksofonów. Kwartet wykona tego wieczoru szeroki repertuar – od utworów pisanych oryginalnie na jeden instrument, po utwory symfoniczne.
Kolejny koncert się odbędzie 29 września o godzinie 19 w kościele w Jazgarzewie. usłyszymy wybitną organistkę Katarzynę Kalisz-Kędziorek i znakomitego barytona Piotra Kędziorka w repertuarze wokalnym i organowym. Zostaną wykonane, między innymi, dzieła Stanisława Moniuszki.
W niedzielę 6 października o godzinie 19:15 w kościele w Zalesiu Dolnym odbędzie się koncert z cyklu „Talenty na początku drogi artystycznej”, podczas którego wystąpi utalentowany skrzypek Wojciech Sojka przy akompaniamencie fortepianowym maestro prof. Krzysztofa Staniendy.
Następna impreza w ramach festiwalu odbędzie się 20 października o godzinie 17 w kościele św. Anny w Piasecznie. Wystąpią: Iwona Bagniewska – sopran, Tomasz Marczak – trąbka, flugelhorn oraz Andrzej Sochocki – organy. Tym razem w repertuarze znajdą się dzieła: Jana Sebastiana Bacha, Stanisława Moniuszki, a także bardzo ciekawy utwór współczesnego polskiego kompozytora Andrzeja Panufnika „Concerto i modo antico”.
Koncert finałowy odbędzie się 27 października o godzinie 19 w kościele w Józefosławiu, podczas którego usłyszymy arcydzieła muzyki chóralnej i orkiestrowej w wykonaniu Chóru „Con fuoco” i orkiestry festiwalowej pod dyrekcją Andrzeja Sochockiego.
Na wszystkie koncerty w ramach festiwalu wstęp jest wolny.

Grzegorz Tylec

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię