Rusza nabór wniosków na 500+. Uwaga nowe zasady!

0

Od nowego roku to Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi obsługę programu Rodzina 500 plus, dla wniosków składanych po 1 stycznia 2022 r., oraz zupełnie nowego świadczenia – Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Od teraz nabór prowadzony jest wyłącznie online, a pieniądze będą wypłacane na konta bankowe rodziców.

 

Już w najbliższy wtorek 1 lutego 2022 r. rusza nabór wniosków o 500 plus na nowy okres świadczeniowy, który rozpocznie się 1 czerwca 2022 r. i będzie trwał do 31 maja 2023 r. Dlatego przypominamy o ważnych zmianach, obowiązujących od nowego roku.

Zmiany od stycznia

Od 1 stycznia 2022 r. obsługę świadczenia związaną z przejmowaniem i rozpatrywaniem nowych wniosków w programie Rodzina 500 plus oraz wydawaniem decyzji prowadzi Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a nie ośrodki pomocy społecznej. Te jednak w dalszym ciągu realizują świadczenia wychowawcze z wniosków złożonych do 31 grudnia 2021 r. Ponadto ZUS prowadzi obsługę nowego świadczenia – Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Ale to nie koniec zmian.

Wnioski tylko online

Od teraz wnioski można składać wyłącznie online przez:

Pieniądze będą wypłacane na konta bankowe rodziców. Ważne! Rodzice, którzy wcześniej złożyli wnioski o 500 plus do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, za okres świadczeniowy do 31 maja 2022 r., nie muszą składać ich ponownie do ZUS-u.

Więcej informacji

Szczegółowe informacje na temat zmian w Programie 500 plus oraz zasad przyznawania Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego znajdują się na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Została uruchomiona również specjalna infolinia pod numerem telefonu: 22 290 55 00. Działa ona od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–15.00.

Źródłó: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię