Rusza nowy rok szkolny. Przy placówkach ma być jeszcze bezpieczniej

0

PIASECZNO Podczas środowej sesji rady miejskiej wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak opowiedziała o podnoszących bezpieczeństwo inwestycjach w rejonie szkół. Dzieje się naprawdę sporo, a będzie jeszcze więcej


Strefy Kiss&Ride znajdują się już praktycznie przy wszystkich szkołach, oprócz szkoły w Gołkowie.
Teraz będziemy zajmować się drogami dojazdowymi i ścieżkami rowerowymi, żeby młodzież mogła bezpiecznie dostać się do placówek – poinformowała wiceburmistrz. Gmina nagrała film instruktażowy dla uczniów, w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się na drodze. Film oraz prezentację mają pokazywać w szkołach policjanci. O zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym będą opowiadali też swoim klasom wychowawcy. Od 4 września w rejonie szkół mają być obecni strażnicy miejscy i patrole drogówki. Kolejna nowość jest taka, że wszystkie szkoły mogą zatrudnić tzw. edukatorów bezpieczeństwa, czyli osoby przeprowadzające dzieci przez znajdujące się w rejonie szkół ulice.
Mamy problem ze szkołą w Józefosławiu, gdzie jest aż sześć przejść dla pieszych – mówiła podczas sesji Hanna Kułakowska-Michalak. – Przy jednym przejściu ustawiliśmy już barierki. Ale chcemy też zapytać rodziców, jakich dodatkowych rozwiązań oczekują i gdzie ich zdaniem najbardziej przyda się osoba dbająca o bezpieczeństwo uczniów.
Gmina zleciła też audyt bezpieczeństwa, który powinien rozpocząć się w drugiej połowie września. Dzięki temu urząd uzyska informacje, co jeszcze można w tej kwestii poprawić. Wystąpiono też do Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego z prośbą o dokonanie pomiarów prędkości samochodów, poruszających się przy szkołach. Przy czterech gminnych placówkach jest zmieniany układ drogowy. W Jazgarzewie powstaje parking, który zostanie oddany do użytku prawdopodobnie w pierwszym tygodniu września. W Złotokłosie prace potrwają do października (powstanie jedno ponadplanowe skrzyżowanie), a w Głoskowie nowy układ powinien działać już 4 września. Zmian należy spodziewać się także przy SP nr 2 w Zalesiu Dolnym. Tam na odcinku drogi przed wejściem do szkoły w ogóle nie będzie wjazdu dla samochodów.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię