Rusza nowy sezon pływacki. Czy będzie równie owocny jak poprzedni?

0

PIASECZNO Młodzi pływacy z MKS Piaseczno rozpoczęli nowy sezon pływacki, który zainaugurowały sierpniowe zgrupowania kondycyjne w Gołdapi i nad Jeziorem Dadaj


Pierwsza sekcja pływacka w Piasecznie powstała w 2001 roku z inicjatywy trenera Janusza Jakóbczaka. Na co dzień zawodnicy trenują na pływalni GOSiR-u. Wsparcie finansowe gminy pozwala sekcji funkcjonować na wysokim poziomie sportowym, co potwierdzają liczne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

Liczne sukcesy juniorów

Pływacy z Piaseczna regularnie biorą udział w juniorskich Mistrzostwach Polski. W lipcu w Olsztynie Martyna Jabłońska zdobyła dwa złote medale na 50 i 100 m stylem dowolnym, udowadniając że jest jedną z najlepszych sprinterek w kraju w grupie juniorów młodszych. Inni młodzi zawodnicy MKS-u również zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Podobnie było na Mistrzostwach Polski 15-latków w Lublinie (tam dobrze popłynęła grzbietem Weronika Pichola) oraz Mistrzostwach Polski 16-latków w Opolu, gdzie wysoką formą błysnęła płynąca żabką Julia Kołakowska. Z kolei w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, będącej zawodami w randze Mistrzostw Polski Juniorów 17-18 letnich, które odbyły się na olimpijskiej pływalni w Warszawie, udany występ zaliczyła Angela Ćwil, która na 100 m motylkiem zajęła 4. miejsce. Łącznie podopieczni trenera Gabriela Turczyńskiego w tegorocznych Letnich Mistrzostwach Polski zdobyli 2 złote medale, uczestniczyli w 9. finałach „A” i 7. finałach „B” oraz ustanowili 28 rekordów życiowych, będących rekordami klubu na długiej pływalni.

Młodsi równają do starszych

Młodsi reprezentanci klubu w wieku od 9 do 13 lat, dla których nie są jeszcze organizowane indywidualne mistrzostwa kraju, w poprzednim sezonie także odnotowali wiele sukcesów. W cyklu całorocznych zawodów „Od Młodzika do Olimpijczyka” oraz w zawodach GP Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego w klasyfikacji generalnej na wysokich, medalowych pozycjach kończyli swoje starty Wiktor Tkacz, Karol Krawczyk, Oliwia Samoraj, Zofia Har, Maja Marciniak, Oliwia Dudzińska, Oliwia Przybylska i Kamila Wilczko. Startując w ogólnopolskich i okręgowych zawodach najmłodsi pływacy zdobyli łącznie ponad 200 medali. Dlatego też oczekiwania kierownictwa klubu MKS Piaseczno oraz trenerów, którzy na co dzień pracują z piaseczyńskimi pływakami, cały czas rosną. – Od naszych zawodników oczekujemy medali uzyskiwanych na mistrzostwach Polski, poprawy życiówek i klubowych rekordów, udziału w reprezentacjach okręgu i Polski, wygranych w konfrontacji z rywalami z zagranicy – twierdzą trenerzy. Na razie rozpoczęły się przygotowania do nowego sezonu. Oby obfitował on w jeszcze większe sukcesy niż poprzedni.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię