Rusza Piaseczyńska Liga Spławika

1

PIASECZNO Już 3 maja startuje pierwsza edycja Piaseczyńskiej Ligi Spławika. W tym roku zaplanowano trzy imprezy eliminacyjne zwieńczone finałem, który odbędzie się na początku września na Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym


Organizatorem i pomysłodawcą cyklu zawodów jest Łukasz Stryczyński.
Chodzi mi o popularyzowanie wędkarstwa jako sportu – wyjaśnia. – Chcemy zerwać ze stereotypem wędkarza, który pije, śmieci i często bywa agresywny. Piaseczyńska Liga Spławika ma temu służyć.
Stryczyński przekonuje, że wędkarstwo jest obecnie równie popularne jak wiele innych dyscyplin sportowych na naszym terenie.
W samym Piasecznie kartę opłaca około dwóch tysięcy osób, w sąsiednich gminach jest zresztą podobnie – zaręcza. – Pomysł, aby utworzyć ligę, od razu spotkał się z ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród samych wędkarzy, jak i sponsorów.
Pierwsze zawody eliminacyjne w ramach PLS z udziałem 45 zawodników (nie ma już wolnych miejsc) odbędą się 3 maja na popularnym łowisku „Jaś”w Tarczynie. Drugie zaplanowano na 20 czerwca w Baniosze, a trzecie – 18 lipca na zalewie Amo w Zalesiu Dolnym. Tam też odbędzie się wielki finał z udziałem 30 najlepszych wędkarzy w weekend 4 i 5 września. Każde zawody mają mieć podobny przebieg. Stanowiska nad akwenami będą losowane zdalnie. Łowienie ryb ma trwać 4 godziny, wcześniej zawodnicy będą mieli 1,5 godziny na przygotowanie się. Wszystkie złowione ryby po zważeniu mają trafiać z powrotem do wody.
Chcemy przyciągnąć do tej inicjatywy jak najwięcej osób – zaznacza Łukasz Stryczyński.
Dlatego organizujemy też Piaseczyńską Ligę Feedera, dla zawodników łowiących z gruntu. Tu mamy jeszcze wolne miejsca. Zawody planujemy zorganizować w Zalesiu Górnym (23 maja), na łowisku „Jaś” (4 czerwca) oraz 1 sierpnia na Amo. Wygra osoba, która osiągnie najlepszy sumarycznie wynik we wszystkich trzech imprezach.
A już 30 maja na Górkach Szymona odbędzie się doroczny Wędkarski Dzień Dziecka. Na najmłodszych mają czekać gry, zabawy i różne atrakcje z nauką łowienia ryb włącznie. Impreza będzie miała charakter otwarty i będzie bezpłatna.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię