Rusza piaseczyńska wąskotorówka! Wystartują w najbliższą niedzielę

0

PIASECZNO W najbliższą niedzielę 31 maja piaseczyńska wąskotorówka oficjalnie zainauguruje nowy sezon. – Będziemy jeździć z zachowaniem wszelkich środków ostrożności – zapowiada Michał Duraj, wiceprezes zawiadującego kolejką Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej


W niedzielę o godz. 11 z piaseczyńskiej stacji odjedzie pierwszy tej wiosny pociąg.
– Zapraszamy na wyjątkową wyprawę w plener – zachęca Michał Duraj. Pociąg pojedzie do Tarczyna, a w drodze powrotnej zatrzyma się na polanie w Runowie. Nie będzie tam jednak tradycyjnego pikniku. Zamiast tego pasażerowie dostaną ponad 1,5 godziny czasu wolnego. Nie przewidziano także kateringu – każdy może zorganizować jedzenie we własnym zakresie.
– W tym czasie pasażerowie pociągu mogą udać się na spacer do lasu, albo odpocząć na polanie – proponuje Michał Duraj. – Nasza polana oddalona od siedzib ludzkich jest wspaniałym miejscem relaksu – można się opalać na trawie lub schować w cieniu drzew. Można pograć też w piłkę lub badmintona. Ważne, aby podczas odpoczynku zachować odpowiedni dystans od innych osób.
Ten dystans będzie obowiązywał także w pociągu, który normalnie może zabrać 220 pasażerów. Tym razem, ze względu na epidemię, przygotowano tylko 110 biletów (w każdym wagonie będą dostępne 22 miejsca z 45). Na peronach, stacjach, ale też w pociągu i na polanie pasażerowie zobowiązani są do noszenia maseczek zakrywających usta i nos. Przed odjazdem ze stacji oraz w Runowie wagony zostaną zdezynfekowane przez obsługę. Na peronie i przy wejściach do wagonów będzie dostępny płyn do dezynfekcji, toalety w wagonach zostaną zamknięte. Bilety na wycieczkę dostępne są już w internetowej przedsprzedaży w cenach: normalny – 35 zł, ulgowy – 25 zł.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię