Rusza projektowanie drogi z Piaseczna do Góry Kalwarii

4

PIASECZNO/GÓRA KALWARIA Chodzi o fragment DK79 od skrzyżowania z ulicą Syrenki w Piasecznie do obwodnicy Góry Kalwarii w Kątach. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad właśnie otworzyła przetarg na opracowanie koncepcji programowej trasy wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej. Jest to pierwsze krok w kierunku gruntownej przebudowy tego odcinka 79-tki


GDDKiA informuje, że do przetargu stanęło sześć firm, przy czym najtańsza zaproponowała kwotę nieco ponad 4,75 mln zł. Jeśli nie będzie odwołań, umowa z wykonawcą zostanie podpisana w maju tego roku i będzie on musiał wykonać wszystkie prace do końca 2024 roku. Ich zakres jest całkiem spory. Dla 13,5-kilometrowego odcinka trasy trzeba będzie przedstawić trzy warianty inwestycyjne. Co ciekawe jeden z wariantów ma dotyczyć alternatywnego przebiegu trasy po nowym śladzie.
W ramach przebudowy istniejąca DK79 zostanie dostosowana do parametrów trasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego). Powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Dostęp do drogi będzie się odbywać poprzez węzły drogowe. Ponadto wybudowane zostaną drogi do obsługi terenów przyległych. Powstaną chodniki i ciągi pieszo-rowerowe oraz zatoki autobusowe. Piesi i rowerzyści zyskają kładki.

TW

4 KOMENTARZE

 1. „GDDKiA właśnie otworzyła przetarg na opracowanie koncepcji programowej trasy…”
  ==============================
  „Opracowanie koncepcji programowej” (?!)
  Brzmi poważnie i tajemniczo.
  Zaczynam się zastanawiać, jakaż to może być koncepcja programowa (idea?) w przypadku drogi?
  Czyżby ten kawałek zwykłej drogi miał też mieć jakieś inne funkcje i zadania? Może będzie pełnił funkcję zapasowego lotniska dla samolotów F-35? Lodowiska (to w zimę)? Droga zostanie przystosowana do roli kosmodromu, z którego będą startować polskie rakiety kosmiczne?
  Redaktorze Wojciuk, weź pan to sprawdź, bo wprost umieram z ciekawości 🙂

 2. Mamy początek 2022 a wykonawca na opracowanie koncepcji ma czas do końca 2024… komedia. Koncepcji! Czyli nawet nie projektu. W takim tempie nic się tam nie zmieni w ciągu najbliższych 10 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię