Rusza prom na Wiśle

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia przeprawy promowej między Gassami w gminie Konstancin-Jeziorna, a Karczewem. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, prom zacznie kursować w piątek 21 kwietnia od godz. 10


Długo nie było wiadomo, czy prom w tym roku w ogóle wystartuje. Przeprawa przestała być dochodowa, na co wpłynęło wiele czynników.
Zrobimy w tym roku jeszcze jedną próbę, ale nie wiem co będzie potem – mówił kilka tygodni temu Jacek Jopowicz, organizator przeprawy. – Jeśli będziemy dokładać do interesu, nie zawahamy się zamknąć przeprawy nawet w środku sezonu.
Póki co działający od 2014 roku prom wraca na Wisłę. W czwartek trwały ostatnie przygotowania i testy.
Przeciągnęliśmy już przez rzekę grubą linę, teraz naprawiamy czop wału do napędu linowego i zakładamy nowe łożyska – relacjonował wczoraj Jacek Jopowicz. – Jeśli nie będzie żadnej nieprzewidzianej awarii, prom powinien ruszyć w piątek przed południem.
Przeprawa ma być czynna codziennie od godz. 6 do 20 w dni powszednie oraz od 8 do 20 w soboty i od 9 do 20 w niedziele i święta. Od września godziny te mają się zmienić.
Podrożeją nieco bilety, ale będą to podwyżki raczej kosmetyczne. Dorosła osoba zapłaci za przewiezienie 4 zł. Za rower trzeba będzie zapłacić 3 zł, za samochód osobowy – 10 zł, za motocykl – 6 zł, dostawczak do 3,5 t – 15 zł, cięższy samochód – 18 zł, a za przyczepę od 7 do 10 zł. Opłata za osobę i środek transportu są sumowane.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię