Rusza przebudowa ważnych skrzyżowań. Będą utrudnienia

1

PIASECZNO/GÓRA KALWARIA Dzisiaj zaczęły się prace przygotowawcze związane z przebudową niebezpiecznego skrzyżowania w Żabieńcu na drodze 79, a kilkanaście dni temu rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania przy stacji Orlenu w Baniosze. Wkrótce w tych dwóch miejscach należy spodziewać się utrudnień w ruchu


Przygotowania do tych inwestycji trwały kilka lat. Na razie prace przy dwóch newralgicznych skrzyżowaniach na drodze 79 nie powodują większych uciążliwości dla kierowców. Sama przebudowa ma polegać w głównej mierze na wydzieleniu pasów do skrętu w lewo oraz wykonaniu sygnalizacji świetlnej, co z pewnością podniesie bezpieczeństwo. Dotychczas największą trudnością dla kierowców wyjeżdżających z dróg powiatowych było włączanie się do ruchu na drodze krajowej. Po przebudowie skrzyżowań ma to być o wiele prostsze.
W Baniosze i Żabieńcu na razie odbywają się prace w bezpośrednim sąsiedztwie drogi 79. Ciężki sprzęt równa i czyści m.in. pobocza. Starostwo zapowiada jednak, że bez uciążliwości dla kierowców się nie obejdzie. Będą na pewno okresy, gdy na drodze krajowej będzie obowiązywał ruch wahadłowy, co może generować korki.
O wszystkich zmianach organizacji ruchu na DK79 będziemy na bieżąco informować – zapewnia Joanna Grela z biura promocji powiatu. Utrudnienia związane z przebudową skrzyżowań mają potrwać około dwóch miesięcy.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię