Rusza przetarg na budowę szkoły w Zamieniu

4

LESZNOWOLA Za ponad 30 mln zł gmina wybuduje szkołę na około 1000 dzieci przy ulicy Waniliowej w Zamieniu, która odciąży przepełnione placówki w Mysiadle i Lesznowoli


Nowa szkoła ma powstać do końca przyszłego roku

Nowa szkoła ma mieć 29 sal lekcyjnych, dwie świetlice, bibliotekę, średniej wielkości 2-sektorową salę gimnastyczną z zapleczem, siłownię, salę fitness i salę gimnastyki korekcyjnej. W budynku o kubaturze prawie 47 tys. m sześć. i powierzchni użytkowej przekraczającej 8 tys. m kw. znajdzie się również aula z antresolą i kuchnia z jadalnią na 218 miejsc.
Szkoła zostanie pobudowana na działce o powierzchni około 2 ha. Na razie znajdzie się obok niej tylko parking (wejście będzie od strony ul. Waniliowej). Boisko zostanie wykonane w późniejszym terminie. Na jednej zmianie w szkole będzie mogło uczyć się 725 dzieci. Najlepiej jednak funkcjonują szkoły w systemie 1,5-zmianowym, w których dzieci kończą zajęcia około godz. 15. Przy takim założeniu w nowej szkole bez problemu zmieści się 1000-1100 uczniów. W budynku nie zaprojektowano natomiast części przedszkolnej.
– Nie było takiej potrzeby, ponieważ gminne przedszkole mieści się 400 m dalej – mówi Rafał Suwała, główny specjalista ds. inwestycji w gminie Lesznowola. W najbliższych dniach ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę inwestycji. Jak wszystko dobrze pójdzie, już w kwietniu wyłoniona firma wkroczy na plac budowy. W tym roku mają zostać wykonane prace ziemno-fundamentowe. Budowa szkoły ma potrwać do końca 2019 roku.
– W tegorocznym budżecie zaplanowaliśmy na tę inwestycję 3 mln zł – mówi Elżbieta Obłuska, gminna skarbnik. – W przyszłym roku ma ona kosztować 15 mln zł, a w 2020 – 20 mln zł. Wówczas inwestycja będzie już zakończona, gminie pozostanie tylko jej rozliczenie.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Ha, ha, ha… zaśmiał się Hrabia po francusku. Gdyby nie było to żałosne, to byłoby nawet śmieszne. Już widzę tą szkołę oczyma wyobraźni.

  2. Jestem mieszkanka Zamienia. Poniewaz mam dzieci w wieku szkolnym i bardzo zalezy mi na szkole przy ul. Waniliowej wiec jestem w stalym kontakcie z pracownikiem infrastruktury w Gminie Lesznowola. Powyzszy artykul nie jest blefem. Krytykowac potrafimy prawie wszyscy, natomiast zainteresowac sie spolecznie i napisac petycje w celu przyspieszenia = zwiekszenia budzetu nikogo nie ma. Zatem Wszystkim rodzicom dobrej wiary zycze doczekania Naszej Szkoly. Pozdrawiam Iza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię