Rusza rekrutacja do lokalnej grupy historycznej

0

PIASECZNO Grupa Historyczno-Edukacyjna „Szare Szeregi” szuka nowych członków, pasjonujących się historią Bitwy Warszawskiej, Powstania Warszawskiego oraz II wojny światowe


Grupa od lat prowadzi zajęcia historyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży, realizowane w ramach odbywających się często w plenerze żywych lekcji historii. Podzielona jest na kilka sekcji. Najmłodsza to „Zawiszacy”, skupiająca dzieci w wieku do 14 lat. Z myślą o młodzieży utworzono „Bojowe Szkoły”, zaś dorosłych – „Grupy Szturmowe ”.
– Celem naszego stowarzyszenia jest popularyzowanie historii oraz poszerzanie wiedzy wojskowej z pierwszej połowy XX wieku – podkreślają członkowie grupy. – Zajęcia są ciekawe i różnorodne: uczymy się podstaw działania telefonów polowych, szkolimy musztrę, bierzemy udział w dostosowanych do wieku zajęciach technicznych.
Oprócz tego grupa czynnie uczestniczy w uroczystościach państwowych i rekonstrukcjach historycznych, przygotowując wcześniej sprzęt wojskowy, m.in. samochody pancerne wykorzystywane na polu walki w pierwszej połowie XX wieku.
Najbliższe zbiórki grupa planuje już w październiku. Będą one odbywały się w harcówce na terenie parafii św. Anny w Piasecznie. Wszystkie osoby chcące zasilić „Szare Szeregi” są mile widziane.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię