Rusza system wsparcia osób starszych! Będą mogły znaleźć pomoc w zakupie żywności

0

PIASECZNO Już jutro ostanie uruchomiony w Miejsko-Gminnym Ośrodka Pomocy Społecznej specjalny numer, pod którym będą mogły się zgłaszać osoby potrzebujące pomocy w zakupie żywności

Jeśli jesteście w grupie podniesionego ryzyka i przez to nie możecie zrobić zakupów (osoby starsze, z obniżoną odpornością) lub macie wiedzę o takich osobach poinformujcie mnie za pośrednictwem numeru 883 052 789 – zachęca radny Michał Rosa. – Zorganizuję pomoc w dostarczeniu zakupów lub sam je przywiozę jeśli będzie taka potrzeba. Jestem również w kontakcie z sołtysami Gołkowa, Kamionki, Bobrowca, Jazgarzewa, Wólki Kozodawskiej oraz dyrekcją Ośrodka Pomocy Społecznej. Jeśli będzie sygnał, że jest potrzebne wsparcie pomogę – zapowiada radny.
Jutro na stronach www.mgops.piaseczno.eu i www.piaseczno.eu opublikowane zostaną informacje dotyczące uruchomienia systemu wsparcia dla osób starszych, potrzebujących pomocy, zamieszkałych na terenie gminy.
Pomoc sąsiedzka jest dobra ale w obecnej sytuacji trzeba pomagać z głową i w sposób zorganizowany – podkreśla radna Magdalena Woźniak. – Instytucją do tego powołaną jest MOPS. Trwają przygotowania do akcji, tworzona jest też baza wolontariatu. Tam będziemy zgłaszać osoby potrzebujące pomocy. Tam też mogą się zgłaszać osoby chcące tę pomoc nieść.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię