Rusza Tydzień Bibliotek

0

PIASECZNO Z okazji zbliżającego się Tygodnia Bibliotek Biblioteka Publiczna w Piasecznie przygotowała dla czytelników szereg różnorodnych atrakcji. W dniach od 8 do 15 maja we wszystkich miejscowych placówkach bibliotecznych odbywać się będą, między innymi, spotkania autorskie, warsztaty i wystawy. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Kurier Południowy

We wszystkich piaseczyńskich placówkach bibliotecznych wystartują równolegle: kampania miejska „Zabierz mnie ze sobą!” – poszukiwania książek w różnych miejscach w gminie Piaseczno oraz Akcja z Sówką „Witaj w bibliotece!” polegająca na zapisaniu się do biblioteki i odebraniu przyjaznej instrukcji korzystania.

W Bibliotece Głównej w oddziale dla dorosłych odbędą się: wystawa „Świat oczami naszych przodków” – zbiór map satyrycznych XIX-XX w., konkurs na nazwę kabiny pracy indywidualnej, wystawka o Tygodniu Bibliotek, spotkanie autorskie z Jackiem Karczewskim „Opowieści o ptakach” – 12 maja o godzinie 17 oraz Rajd Bibliotekarzy (zapisy u organizatora). Oddział dla dzieci i młodzieży zdominują z kolei warsztaty: „Sznurkiem plecione” – 9 maja o godzinie 17 (zapisy), „Bajkolandia” – 11 maja o godzinie 17.00 (zapisy), „Literka Cyferka Obrazek” – 13 maja o godzinie 17 (zapisy) i „Papier czerpany” – 14 maja o godzinie 10 (zapisy). W korytarzu na pierwszym piętrze do 30 czerwca dostępna będzie także wystawa malarstwa „Podróże, miejsca, wspomnienia” autorstwa Anny Marks. W Multicentrum zaplanowane są natomiast warsztaty z LEGO Mindstorms EV3 – „Bibliowóz” – warsztaty inżynieryjno-programistyczne – zajęcia 11 i 13 maja (zapisy), a w poniedziałek 9 maja w godzinach od 12 do 18 będzie dzień otwarty w strefie SOWA.

CZYTAJ TAKŻE:  Narkotyki w parku miejskim

W filii Piaseczno przy Kościuszki 49 swoje spotkanie będzie mieć Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki – 12 maja o godzinie 17 (zapisy), w filii Piaseczno – Zalesie Dolne odbędzie się wystawka o historii biblioteki w Zalesiu, w Zalesiu Górnym – Piknik sołecki (stoisko biblioteki) 7 maja i Escape room „Wyprawa w kosmos”- 9 maja o godzinie 15 (zapisy dla grup 2-6 osobowych), w Kamionce – wystawa rysunku i malarstwa Pauliny Nowak „A jak Artysta” (do końca maja) oraz warsztaty dla dzieci w wieku 7-9 lat „Scrapbookingowe kartki na Dzień Mamy” – 16 maja o godzinie 17 (zapisy), w Głoskowie – zabawa plastyczna „Bohater z książek Marii Konopnickiej” (dla uczniów klas I-IV Szkoły Podstawowej w Głoskowie), w Jazgarzewie – samodzielne wykonanie zakładek – przyjdź i zrób zakładkę m.in. metodą decoupage (8-15 maja), a w Józefosławiu – wystawa retro „Powrót do przeszłości” (12 maja).

CZYTAJ TAKŻE:  Podwójny podbródek? ONDA sobie z nim radzi

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię