Ruszają Kolejowe czwartki. Nie tylko dla miłośników wąskotorówki

0

PIASECZNO W restauracji Odjazd, na stacji kolejki wąskotorowej w Piasecznie powraca cykl „Kolejowych czwartków”. Są to spotkania z ekspertami, które mają popularyzować historię kolejnictwa

Okazuje się, że Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej poza organizowaniem wycieczek zabytkowymi pociągami oraz utrzymaniem taboru i infrastruktury prowadzi również działalność związaną z popularyzacją historii kolejnictwa.
Od kilku lat organizujemy cykliczne spotkania, podczas których omawiamy różne aspekty związane z naszą kolejką – mówi Michał Duraj, prezes P-GTKW. Do tej pory wszystkie prelekcje kończyły się dyskusją. Uczestnicy zadawali pytania, przywoływali wspomnienia swoje lub rodziny, a nawet przynosili odnalezione materiały archiwalne. Formuła „Kolejowych czwartków” nigdy nie była zbyt oficjalna i służyła raczej popularyzacji wiedzy, choć dyskusje toczyły się na wysokim poziomie merytorycznym. Podobnie będzie również w tym roku.
Najbliższy wykład odbędzie się już 1 grudnia o godzinie 19. Poprowadzi go historyk, dr Włodzimierz Bagieński, który jest autorem lub współautorem wielu publikacji dotyczących historii Piaseczna i okolic. Tym razem będzie można dowiedzieć się, jak kolej wąskotorowa zmieniła Piaseczno. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19 w restauracji Odjazd przy ul. Sienkiewicza 14. Wstęp wolny.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię