Ruszają półkolonie

0

LESZNOWOLA Już 3 sierpnia w szkole w Lesznowoli wystartuje 16. edycja Półkolonii Dobrej Woli dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, impreza będzie jednak nieco skromniejsza


W tym roku w półkoloniach weźmie udział około 20 dzieci nie tylko z gmin powiatu piaseczyńskiego, ale także z Raszyna, Pruszkowa i Warszawy.
– Zainteresowanie było dużo większe, bo dzieci przez cztery miesiące praktycznie nie wychodziły z domu – mówi Jacek Zalewski, organizator imprezy. – Niestety, ze względu na pandemię i różnego rodzaju restrykcje musieliśmy ograniczyć liczbę uczestników. Mimo to i tak jestem szczęśliwy, że kolonie w ogóle dojdą do skutku.
Organizatorzy do końca nie wiedzieli, czy półkolonie się odbędą. W końcu jednak zniesiono większość obostrzeń.
– Nie dotyczy to środków bezpieczeństwa, które oczywiście będziemy stosować – zapewnia Jacek Zalewski. W tym roku dzieci będą spędzać czas głównie na terenie szkoły, gdzie zaplanowano dla nich wiele aktywności fizycznych. Nie będzie tradycyjnego Dnia Kolonisty, aby do budynku nie wchodziły osoby z zewnątrz. Grupa wyjedzie tylko na jedną wycieczkę do Kosowa Lackiego, gdzie dzieci zwiedzą niewielką mleczarnię. Wszystkie pomieszczenia na terenie szkoły mają być na bieżąco dezynfekowane. Na miejscu ma działać stołówka, ale jej obsługa nie będzie miała kontaktu z kolonistami. Półkolonie potrwają do 21 sierpnia, ponieważ przez przynajmniej 9 dni przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego budynek szkoły musi być poddawany kwarantannie.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię