Ruszają spacery po niezwykłych miejscach uzdrowiska

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Dziś o godz. 11 i jutro o godz. 13 odbędzie się spacer z przewodnikiem po letnisku zatytułowany „Słodki szlak”. Jednak spacerów tematycznych planowanych na ten weekend będzie więcej


„Słodki szlak” będzie prowadził przez miejsca związane ze słynnymi cukiernikami, m.in. przez willę Wedlów „Dworek w lesie” i willę „Boża Wola”, w której wypoczywała rodzina Blikle. O historii tych willi opowie przewodniczka Elżbieta Rydel-Piskorska.
Podczas wycieczki „Historyczne centrum Konstancina” (12 czerwca, godz. 13) będzie można zwiedzić m.in. Park Zdrojowy z tężnią i zabytkowe wille przy ul. Sienkiewicza. Po historycznym centrum uzdrowiska oprowadzi Wojciech Guszkowski. Z kolei „Tajemnice Królewskiej Góry” (13 czerwca, godz. 11) to spacer dawną dzielnicą rządową, w której mieszkał Bolesław Bierut i wielu ambasadorów. Udział w wycieczkach jest bezpłatny, zapisy: mail: biuro@hugonowka.pl lub tel. 22 484 20 20. Spacery rozpoczną się spod willi „Kamilin” przy ul. Piłsudskiego 42, gdzie znajduje się Punkt Informacji Turystycznej.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię