Ruszają warsztaty w Muzeum Kaset

0

PIASECZNO Muzeum Kaset, które znajduje się w budynku Centrum Edukacyjno-Multimedialnego przy ul. Jana Pawła II 55, organizuje warsztaty dla dzieci i seniorów. Są jeszcze wolne miejsca


Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych do udziału w bezpłatnych warsztatach poświęconych recyklingowi i upcyklingowi, które odbędą się 15 i 17 stycznia w godz. 11-14 oraz 31 stycznia w godz. 17.30-19 – zachęca Cezary Molski z Muzeum Kaset. Co będzie można robić podczas zajęć? Uczestnicy będą naprawiali różne urządzenia audio i video. Organizatorzy zapowiadają wspaniałą przygodę w stylu retro. Przy okazji będzie można poznać specjalistyczne narzędzia i techniki serwisowe.

CZYTAJ TAKŻE:  Wpadło 14 rowerzystów, wynik policyjnej kontroli z powietrza


Podczas warsztatów upcyclingowych postaramy się ograniczyć ilość odpadów, wykorzystując stare kasety do tworzenia ciekawych przedmiotów codziennego użytku – zapowiada Cezary Molski. Zapisy na warsztaty przyjmowane są telefonicznie (kom. 731 658 658), mailowo: [email protected] oraz poprzez stronę https://tiny.pl/91cl6.


31 stycznia i 14 lutego (w godz. 11-14) w Muzeum Kaset odbędą się też bezpłatne zajęcia dla seniorów 65+. Podczas nich będzie można zarówno wypożyczyć, jak i naprawić magnetofon. Przewidziano także panel dyskusyjny poświęcony muzyce i wspomnieniom z dawnych lat. Bezpłatny ma być również dostęp do kaset. Cały czas muzeum przyjmuje nowe eksponaty i urządzenia analogowe (mogą być popsute). Ostatnia duża zbiórka elektrośmieci organizowana była pod auspicjami Auchan. Kolejne planowane są wiosną i jesienią.
– Obecnie ruszamy z akcją informacyjno-promocyjną i liczymy, że oprócz sprzętów pozyskamy do współpracy osoby, które także będą chciały się w tę akcję zaangażować – dodaje Cezary Molski.

CZYTAJ TAKŻE:  Wpadło 14 rowerzystów, wynik policyjnej kontroli z powietrza

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię