Ruszają zapisy na szczepienia dla grupy 65+

0

POWIAT Mimo że w całym kraju wykonano już ponad 4,2 mln szczepień przeciwko COVID-19, wciąż największym problemem jest niedobór szczepionek. – W lutym wykonaliśmy 540 szczepień. Nie dość że szczepionek jest mało, to na dodatek otrzymujemy je bardzo nieregularnie – mówi Marta Dorociak-Burza, dyrektor SZPZLO w Piasecznie


Od 11 marca w przychodniach realizujących program szczepień rozpoczęła się rejestracja osób w wieku 69 lat, a więc z rocznika 1952. Zapisy będą trwały przez trzy dni i zakończą się w sobotę. Potem, od czwartku 18 marca, na szczepienie (również przez trzy dni) będą mogły zapisywać się osoby w wieku 67 i 68 lat (roczniki 1953 i 1954), ale także wszyscy 69-latkowie, którzy nie zdążyli zapisać się w pierwszym terminie. Z kolei 65- i 66-latkowie (ale także starsi) będą mogli zapisywać się na szczepienia między 22 a 24 marca. Zapisy osób z grupy 70+, które nie zdążyły się jeszcze zaszczepić, zaplanowano w dniach 25-27 marca. W środę 10 marca zaczęła się też rejestracja osób przewlekle chorych, a więc pacjentów onkologicznych, dializowanych, po przeszczepach i mechanicznie wentylowanych. Co ważne, na szczepienia można zapisywać się nie tylko bezpośrednio w przychodniach, ale także poprzez e-rejestrację na stronie pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię Narodowego Programu Szczepień.
Największym problemem jest w tej chwili brak dostatecznej liczby szczepionek.
Cały czas szczepimy osoby z grupy 80+, bo w tygodniu na jedną przychodnię otrzymujemy tylko 30 dawek preparatu – mówi Marta Dorociak-Burza. – Zaszczepiliśmy też już część osób z grupy 70+. Liczymy, że niedługo będzie więcej szczepionek Pfizera. Poza tym od 26 marca powinniśmy otrzymywać dostawy preparatu firmy AstraZeneca, który będziemy podawać pacjentom do 69 roku życia. Szczepienia zaczniemy oczywiście od najstarszej grupy wiekowej, która może rejestrować się od 11 marca.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  700 testów w ciągu jednego dnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię