GÓRA KALWARIA Na ul. Leśnej w Górze Kalwarii i Tęczowej w Mikówcu niebawem rozpocznie się budowa obiektów, które będą częścią obejścia drogowego miasta


Na ul. Leśnej przygotowywany jest objazd dla placu budowy. W ciągu ulicy powstanie przejście (tunel) dla pieszych. Przejazd samochodowy powstanie bliżej torów. Z kolei na Tęczowej zostanie wzniesiony wiadukt drogowy nad przyszłą obwodnicą. Te obiekty będą budowane w pierwszej kolejności, ponieważ powstaną na podstawie poprzedniego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Dla głównej części inwestycji zostanie wydany nowy ZRID (wykonawca złożył już odpowiedni wniosek), ponieważ projekt został częściowo zmieniony, dostosowany m.in. do obowiązujących przepisów.

Ze względu na te procedury nasilenia prac budowlanych na przygotowanym pasie terenu i związanych z nimi utrudnień należy się spodziewać najwcześniej jesienią. Jak dowiedzieliśmy się od burmistrza Dariusza Zielińskiego pod uwagę brane jest całkowite zamknięcie ul. Wojska Polskiego na wysokości stadionu (czyli drogi krajowej nr 79). Ponieważ w ramach budowy węzła drogowego “Stadion”, wykonawca będzie musiał zrobić w tej ulicy kilkunastometrowy wykop. – Pracujemy nad tym, aby mieszkańcy Czerska mogli dotrzeć do miasta bez potrzeby objeżdżania południowej części gminy – informuje burmistrz.

Nową drogą mamy pojechać pod koniec 2019 roku.

Mapa – GDDKiA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię