Ruszy przebudowa ulicy Głównej w Bobrowcu

3

PIASECZNO Podczas środowej sesji radni dołożyli 2,85 mln zł do kompleksowej przebudowy ul. Głównej na odcinku od ul. Bobrowieckiej do Mazowieckiej, co umożliwi podpisanie umowy z wykonawcą. Inwestycja ma potrwać do połowy przyszłego roku


Niedawno gmina ogłosiła przetarg na wykonanie tego zadania. Niestety, złożone przez dwie zainteresowane firmy oferty znacznie przewyższały środki, zarezerwowane na ten cel w tegorocznym budżecie. Oferta konsorcjum Mabau opiewała na 10,76 mln zł, podczas gdy gmina zarezerwowała na ten cel niecałe 8,1 mln zł. Można było unieważnić przetarg i ogłosić nowy, albo dołożyć brakujące środki na co zdecydowali się radni.
– To bardzo ważna inwestycja nie tylko dla całego Bobrowca, ale także okolicznych miejscowości, bo jest to droga przejazdowa – mówi radny Michał Rosa. – Cieszę się, że zostanie ona w końcu zrealizowana.
Droga ma zostać poszerzona. Zostanie wykonane także jej odwodnienie i oświetlenie. Obok ma powstać ciąg pieszo-rowerowy.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Temat znany od lat…Jeżdzę 1 raz w tyg. tą ulicą.Uważam,ze uzytkownicy tej drogi nie załugują na coś więcej-większy komfort,szerokość itd. Tam jeździ,mieszka buractwo(?).Lepsza jezdnia/droga oznacza tam nieunikniona tragedię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię