Ruszył festiwal Musica Classica

0

PIASECZNO W zeszłą niedzielę w kościele p.w. św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, odbył się koncert inaugurujący IX Międzynarodowy Festiwal „Musica Classica”.

Jako pierwszy swoje znakomite umiejętności zaprezentował kwintet dęty blaszany ArtBrass Ensemble w składzie: Lubomir Jarosz – trąbka, trabka piccolo, Robert Filipek- trąbka, Anna Baran -waltornia, Ewa Harasimiuk- puzon i Arkadiusz Więdlak – tuba. Zespół ten występuje od 11 lat, wykazując się prawdziwie wirtuozowską sprawnością i zachwycając brzmieniem.
Koncert rozpoczął się wykonaniem utworu „Trumpet Voluntary” J.Clarka. Publiczność wysłuchała również „Renaisande Dances” T. Susato, Sonaty „Saint Mark” T. Albinoniego i „Mr. Jums” C. Hazella. Widownia szczególnie entuzjastycznie zareagowała na kompozycję „Obój Gabriela” – temat z filmu „Misja” E. Moricone. Nie obyło się też bez bisów. Całość poprowadził Andrzej Sochocki, organista, dyrygent, pedagog i prezes Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Klasycznej „Con Fuoco”, który w ciekawy sposób przybliżył publiczności kompozytorów i epoki słyszanych utworów.

A już jutro o godzinie 19, tym razem w kościele p.w. św. Rocha w Jazgarzewie, odbędzie się drugi z pięciu koncertów Festiwalu. Na cymbałach koncertowych i fletni Pana zagra, wybitnie utalentowany, profesor Akademii Muzycznej w Kijowie Grigorij Agratina, a na organach Robert Grudzień – wirtuoz, organista Filharmonii Lubelskiej i kompozytor.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię