KONSTANCIN-JEZIORNA Dziś w Konstancinie-Jeziornie zaczęły działać wypożyczalnie rowerów. Po rozstrzygnięciu przetargu Burmistrz Gminy zawarł umowę z firmą Nextbike Polska z siedzibą w Warszawie.


Zgodnie z podpisaną umową, przez 3 kolejne lata (w okresach od 1 marca do 30 listopada), będą działały wypożyczalnie zlokalizowane w Klarysewie (ul. Warszawska przy Mirkowskiej), Mirkowie, (w rejonie skrzyżowania z Jaworskiego), na osiedlu Grapa (tuż przy Urzędzie Pocztowym), w Parku Zdrojowym (ul. Sienkiewicza przy Piłsudskiego), oraz w Skolimowie (ul. Prusa przy ul. Rycerskiej). A na Dzień Dziecka, czyli od 1 czerwca w Parku Zdrojowym będzie też można wypożyczyć rowery dziecięce. Kolejna, szósta stacja rowerów dla dorosłych, zostanie uruchomiona w 2018 roku.

Każdy uprawniony użytkownik Konstancińskiego Roweru Miejskiego może wypożyczyć rower wg taryfy analogicznej, jak w Warszawskim Rowerze Publicznym (pierwsze 20 minut za darmo), a także w ramach tego systemu korzystać bez żadnych ograniczeń z Warszawskiego Roweru Publicznego (Veturilo). Oznacza to, że rowerem będzie można się przemieścić zarówno pomiędzy stacjami w Konstancinie-Jeziornie, jak i pojechać do Warszawy i zostawić pojazd na dowolnej stacji systemu. System pozwoli też na przyjazd z Warszawy do Konstancina-Jeziorny i pozostawienie warszawskiego roweru w tym mieście.

Zasady korzystania z Konstancińskiego Roweru Miejskiego podane są na stronie www.konstancinskirower.pl.

źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię