Ruszył proces wójt Lesznowoli

0

LESZNOWOLA W lipcu ubiegłego roku wójt Lesznowoli Maria Jolanta Batycka-Wąsik została zatrzymana przez CBA i usłyszała sześć zarzutów, za które może grozić jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Kilka miesięcy później zarzuty usłyszeli także byli wicewójtowie i była już gminna skarbnik. W środę przed Sądem Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces lesznowolskich urzędników


Wójt Lesznowoli oskarżona jest m.in. o karalną niegospodarność, wyrządzenie zarządzanej przez nią gminie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach oraz przekroczenie uprawnień służbowych. Podejrzana nie przyznała się do stawianych jej zarzutów i odmówiła odpowiedzi na pytania prokuratora. Za niedopełnienie obowiązków służbowych odpowiada też była gminna skarbnik gminy, a za przekroczenie uprawnień byli wicewójtowie – Karolina P. i Marek R. (żadna z tych osób nie przyznała się do winy).
W środę przed Sądem Okręgowym w Warszawie odbyła się pierwsza rozprawa karna przeciwko wójt Lesznowoli i trójce byłych urzędników. Sędzia wyznaczył terminy czterech kolejnych rozpraw, podczas których ma zostać przesłuchanych 40 świadków. Ostatnia z rozpraw ma odbyć się w lutym przyszłego roku.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię