Ruszył remont drogi 721

2

PIASECZNO Od symbolicznego wbicia łopaty rozpoczęła się dziś przebudowa drogi wojewódzkiej 721 na odcinku od ulicy Mleczarskiej do ulicy Julianowskiej z wyłączeniem skrzyżowania przy Laminie. Kierowców będą czekały utrudnienia w ruchu


Wbicie łopaty w pryzmę piasku naprzeciwko Kauflanda zapoczątkowało inwestycję, na którą mieszkańcy Piaseczna czekają od kilkunastu lat. Przebudowa 2-kilometrowego, środkowego odcinka drogi 721 rozpocznie się już w lipcu i planowo potrwa niemal dwa lata, choć wykonawca – firma Skanska – zapewnia, że zrobi wszystko, aby zakończyła się ona szybciej.
Jako pierwszy remontowany będzie 1,5-kilometrowy odcinek od skrzyżowania dróg 721 i 79 do ulicy Julianowskiej.
– Cieszymy się, że możemy zacząć realizację tej jakże ważnej inwestycji – mówił Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. – Mam nadzieję, że modernizowany odcinek zostanie wykonany rzetelnie, w terminie i sprawnie. Mieszkańcom i kierowcom życzę cierpliwości, a lokalnym władzom obiecuję, że to nie jest nasze ostatnie słowo.

Zmodernizowana droga ma mieć po dwa pasy ruchu w każdą stronę i ciągi pieszo-rowerowe. Koszt jej wykonania wyniesie ponad 20 mln zł.

TW

2 KOMENTARZE

  1. ” KAUFLANDA ” O MOWO POLSKA ! Kauflandu jak już , a dwa ten rudy Lis nic nie robi dla Piaseczna . Tylko sadzi badyle , które są rozkradane , usychają . A komunikacja np linia 724 polecamy ją by nią po jeździł Po 30 / 40 min spóźnia się i to jest 21 wiek autobus co 1,5 godziny a w święta co dwie , chodniki może za 100 lat świetlnych będą , bo na swojej wiosce zrobił asfalt w tydzień a w Chyliczkach 60 lat mija jak jeden dzień . A może zróbmy wstyd gminie i zrobimy sami chodnik i bezpieczne przejścia dla pieszych ? Może jak kogoś zabije samochód pędzący 90/100 na godzinę to może coś ruszy się !

  2. Jak tak bardzo chca sie pokazywac przy w bijaniu łopat to nie w pryzmę piachu tylko niech sie wezma za robote np budowy chodnika.dwa lata na 1,5 km odcinek , spac tam będą !?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię