Ruszył sezon na palenie gumy. Burmistrz chce, aby sprawą zajęła się policja

4

KONSTANCIN-JEZIORNA Podczas ostatniej sesji rady miejskiej dwoje radnych zwróciło uwagę na problem nielegalnych driftów i wyścigów, do których dochodzi w różnych częściach gminy


Jako pierwszy o nielegalnym procederze tzw. palenia gumy na dawnej pętli PKS-u w Chylicach-Letnisku opowiedział radny Włodzimierz Wojdak.
– Kręcą kółka, ósemki, straszcie przy tym hałasując, dymiąc i kurząc – opowiadał. – Toksyczne wyziewy z aut zatruwają całą okolicę. W rejonie pętli są też poniszczone płoty, bo kierowców często wyrzuca na dużej prędkości. W związku z tym proszę pana burmistrza o przeanalizowanie możliwości zamontowania w tym miejscu kamery monitoringu. Sprawa jest naprawdę bardzo poważna.
Z kolei radna Izabella Wieczorek poinformowała, że nielegalne wyścigi samochodów odbywają się na Królewskiej Górze. Burmistrz Kazimierz Jańczuk obiecał zainteresować sprawą policję.
– Straż miejska może sobie z tym nie poradzić, bo nie mają uprawnień do zatrzymywania pojazdów będących w ruchu – dodał burmistrz.

CZYTAJ TAKŻE:  Wieczorne driftowanie na boisku zniszczyło klubową murawę!

TW

4 KOMENTARZE

  1. Co się dzieje w tej gminie. Jak nie morderstwo, to narkotyki, przemoc w rodzinie, brud na ulicach i na przystankach.Wyłączone oświetlenie parków,części ulic. A miało być tak bezpiecznie.

    • Jasne. Będzie albo za mały, albo za duży, albo za blisko, albo za daleko, na pewno za drogo, i bez sensu bo na legalu… to tak samo jak z przypałami na szlifierkach którzy nie wiedzą że ich motocykl ma więcej niż jeden bieg …

    • stara śpiewka, całkowicie odsunięta od stanu faktycznego. Tory są były i będą, a nazwanie siebie streetracerem zawsze będzie kusić i dalej będą nielegale.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię