Ruszył sezon na palenie śmieciami. Straż miejska rozpoczyna kontrole

1

PIASECZNO W ubiegłym tygodniu straż miejska odwiedziła kilka posesji, których właściciele palili w domowych piecach zakazanymi substancjami. Były upomnienia, posypały się też pierwsze mandaty


Ekolodzy od lat przypominają, że paląc w domowych piecach śmieci nie tylko uwalniamy do atmosfery różnego rodzaju pyły, ale także szkodliwe metale ciężkie, trujący tlenek węgla, tlenek azotu powodujący uszkodzenia płuc czy rakotwórcze dioksyny. Co z tego, skoro wiele osób nadal się tym nie przejmuje i bez skrupułów uprawia zagrażający zdrowiu, a niekiedy nawet życiu proceder.
Z trucicielami od lat walczy piaseczyńska straż miejska, która dysponuje specjalistycznym sprzętem pozwalającym badać skład dymu i popiołu.
Sezon grzewczy rozpoczął się tak naprawdę w ubiegłym tygodniu i wraz z jego początkiem zaczęliśmy kontrole – mówi Mariusz Łodyga, komendant formacji. – Do tej pory wystawiliśmy trzy mandaty. Bardzo szkodliwymi płytami wiórowymi, będącymi pozostałością po meblach palono na ulicy Leśnej w Żabieńcu. Właściciel posesji będzie musiał zapłacić 200 zł.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Większość drobnych trucicieli pali śmiecie po godzinie 19.00 kiedy straż miejska już nie pracuje. Poza tym są rejony, gdzie SM nie dociera nigdy jak ulice Raszyńska i Wiśniowa.
    200 zł to niewielki mandat dla warsztatów ogrzewanych przez cały sezon różnymi odpadami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię