Ruszyła budowa nowego skrzyżowania ul. Julianowskiej z Chyliczkowską

2

PIASECZNO W tym tygodniu rozpocząto prace nad nowym połączeniem ulicy Julianowskiej z Chyliczkowską.

Skręt w lewo z ulicy Chyliczkowskiej za skrzyżowaniem z Armii Krajowej, w ulicę Julianowską zostanie oddalony o ponad sto metrów. – Dzięki temu ruch na skrzyżowaniu drogi krajowej i ul. Chyliczkowskiej będzie łatwiejszy – wyjaśnia Ksawery Gut, członek zarządu powiatu piaseczyńskiego.

Przypomnijmy, że drogowcy oprócz tego, że przesuną wlot powiatowej ul. Julianowskiej w Chyliczkowską o około 150 metrów w kierunku Konstancina, poszerzą także dojazdy do skrzyżowania (powstaną lewoskręty). Wymieniona zostanie też nawierzchnia na odcinku ul. Julianowskiej i Przesmyckiego (od Chyliczkowskiej do Okulickiego).
– Budowa fragmentu ul. Julianowskiej w nowym przebiegu nie spowoduje utrudnień w ruchu. Najgorsze będzie kilka dni, kiedy ten nowy odcinek będziemy łączyć z ul. Przesmyckiego. Niestety, żeby było lepiej, musi być gorzej – mówi Ksawery Gut.

AB

2 KOMENTARZE

  1. Przebudowa tego skrzyżowania w takiej formie nic nie zmieni.Kierowcy jadący do strony ul. Julianowskiej a chcący jechać w kierunku Góry Kalwarii nadal będą stali w gigantycznym korku,tylko o 100m wcześniej.I znowu parę milionów zł z naszych podatków przepadnie.Jaka władza, takie decyzje.Myślę że szybko się przekonamy jak zakończą przebudowę.

  2. A moim zdaniem jednak coś powinno się poprawić ponieważ obecnie wyjazd czy też wjazd w ulicę Julianowską jest za blisko skrzyżowania z obwodnicą i tam robi się takie swoiste “wąskie gardło” bo każdy chce jak najszybciej opuścić to miejsce. Z tym że wyjeżdżający z ulicy Julianowskiej są w tej gorszej sytuacji że muszą ustąpić pierwszeństwa. Myślę że będzie trochę łatwiej jednak wyjechać z ulicy Julianowskiej niż obecnie. Ale to się okaże za kilka tygodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię