Ruszyła budowa ważnej drogi. Pomoże odkorkować miasto

1

LESZNOWOLA/PIASECZNO Kilkanaście dni temu rozpoczęła się budowa ulicy Kolejowej, która będzie biegła wzdłuż torów kolejowych od ul. Jana Pawła II w Piasecznie, do Fabrycznej i dalej do Słonecznej w Starej Iwicznej. Połączenie ma być gotowe do listopada i będzie jednym z bardziej przydatnych wyjazdów z Piaseczna w kierunku Warszawy


Droga poprawi sytuację komunikacyjną mieszkańców osiedla Orężna, Fabrycznej i w ogóle miejscowości znajdujących się po zachodniej stronie torów kolejowych. Droga-łącznik ma mieć w sumie 1,3 km długości i 6 m szerokości wraz z ciągiem pieszo-rowerowym i chodnikiem. Będzie kosztować 6,6 mln zł, z czego 5,3 mln zł powiat pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Od Słonecznej do Fabrycznej droga będzie biegła po starym śladzie. Od Fabrycznej do Jana Pawła II – po nowym. Rozpoczęły się już roboty ziemne, więc można łatwo zorientować się, jaki dokładny przebieg będzie miała Kolejowa i w którym miejscu połączy się z ul. Jana Pawła II.
– Na wybudowanie drogi wykonawca ma sześć miesięcy – mówi Joanna Grela z biura promocji powiatu. – Prace powinny zakończyć się w listopadzie tego roku.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię