Ruszyła Puławska, działają sygnalizacje świetlne

27

PIASECZNO Przywrócono ruch na ulicy Puławskiej na odcinku od ul. Warszawskiej do Chyliczkowskiej

Wielu kierowców o przejezdnej Puławskiej jeszcze nie wie, a już zaczyna tworzyć się korek. By skrócić czas przejazdu przez miasto należy albo przesiąść się na rower, albo omijać centrum. Wszystko zgodnie z zamierzaniami władz miasta, które pragną wyprowadzić ruch tranzytowy z ulicy Puławskiej i Kościuszki. Najpierw podporządkowano ulicę Kościuszki Nadarzyńskiej, co znacznie spowolniło ruch w mieście, teraz zawężono ulicę na wlocie do miasta, by dodatkowo zniechęcić kierowców do przejeżdżania przez Piaseczno. Przy okazji zadbano o komfort pieszych i rowerzystów. Ci pierwsi od ulicy Szkolnej do Fabrycznej mają do dyspozycji bardzo szeroki chodnik, a ci drudzy ścieżki rowerowe po obu stronach Puławskiej. Aż żal, że lato się kończy i w najbliższym czasie coraz mniej osób będzie miało ochotę z nich korzystać.

AB

27 KOMENTARZE

 1. szkoda że zabrano jeden pas… na obwodnicy jakoś nie widać dodatkowych pasów? to którędy to miasto omijać/? chyba korytarzem dla samolotów…

  • Oj tam, szkoda? stałem dzisiaj przy tej pięknie wyremontowanej drodze jakieś dziesięć minut, 50 samochodów w korku i trzy rowery. BRAWO

 2. Aby uprzykrzyć życie – to powinna być dewiza władz miasta, jeszcze pamiętajmy o strefie płatnego parkowania, parkingów brak bo nie ma na nie kasy ale na podwyżki dla radnych zawszę się znajdą. Dno dna

  • Zamiast zadbać o porządną obwodnicę i oddzielić ją jakimiś ekranami od osiedla na Młynarskiej, ekipa blokersów utrudnia komunikację wewnątrz Piaseczna myśląc że obwodnica sama się zbuduje.

 3. Jest pięknie tyle lat mieszkam przy ul. Puławskiej i nigdy nie myślałam, że tak będzie suuper, Ci nie zadowoleni niech omijają ta ulice nie muszą z niej korzystać

  • No tak ci niezadowoleni to z niczego nie muszą korzystać, ważne dla Pani żeby budowali byle jak i byle gdzie. A życie mieszkańców jak było beznadziejne w tym mieście tak staje się coraz gorsze.

  • Dziekuje . Cały ruch wpuszczono teraz przez osiedle, obok szkoły w miejscu gdzie setki dzieci codziennie uczęszczają na zajęcia.
   Sklepy przy Puławskiej Kościuszki mogą już zwijać interes.

  • tez bym chciała zeby z mojej ulicy zniknęły auta, pędzące mimo progów zwalniających (w końcu służbowym samochodem można nawet latać)

  • Jakie korki, przecież ludzie na bank w deszczu i przy -10 przesiądą się na rowery (zwłaszcza dojeżdżający do Wawy). A towary i chorych można przecież wozić rowerami cargo 😉

 4. Sam pomysł na odciążenie ruchu przez Centrum może i jest dobry, ale dlaczego nie pomyślano o wskazaniu alternatywnych dróg dojazdu, poszerzeniu ich o dodatkowy pas ruchu czy rozbudowie obwodnicy z prawdziwego zdarzenia.

 5. Ech tutejszy wódz wioski tłumaczy ze trzeba się przesiąść na helikoptery bo tam nie ma korka, ale znając zaangażowanie i pomysłowość wodza również tam wprowadzi swoje innowacje. Kto ten poerdolnik z drogami rowerowymi na skrzyżowaniu Młynarskiej i Puławskiej wymyślił? O co w tym chodzi?

 6. trzeba miec nie po kolei w głowie albo byc sabotażysta aby w miescie z taka liczba mieszjancow, nasileniem ruchu zwęzic główna droge do miasta. No ale,,,, budowa chodnikow, sciezek i innych polbrokow to okazja do zwijania prowizji od sprzedawcy badziewia w postaci materialu do wykonania dla osob decydujących lub załatwiających takie inwestycje. To juz mafia typu firmy farmaceutycznie ktore wynagradzaja za zapisywanie konkretnego leku. Sciezka raptem 2-3 mcu w roku posłuzy kilku rowerzysytom a reszta płącac juz podatki drogowe z cenie paliwa prawie za 6 zł bedzie się męczyc. Jak długo tym światem będa zarządzac humanoidy?

 7. Nie rozumiem o co tyle krzyku… przecież wg. tzw. ,,zrównoważonego rozwoju,, już za chwilę nikogo nie będzie stać na utrzymanie prywatnego auta…. no, może poza ,,świadomymi,, obywatelami którzy wspierają ,,nowy ład,, środowiska LPG+QiZ i zielonych terrorystów… oraz tęczowymi khmerami (których coraz wiecej w spoleczeństwie).
  Proponuję przyzwyczajać się do rowerów….

 8. W latach 80-tych ubiegłego stulecia widziałem makietę dwupoziomowego skrzyżowania Puławska-Okulickiego. Minęły lata i… i nic. Nawet Auchan dorobiło się estakady usprawniającej ruch a główny węzeł komunikacyjny miasta nadal jak za ( nic nie ujmując) Gierka. Obwodnicę !!! Panowie obwodnicę trzeba budować a nie korkować centrum. Przyczyniło się też do tego wprowadzenie dwukierunkowego ruchu na Chyliczkowskiej. Naprawdę nie rozumiem tego szaleństwa.

  • dokłądnie tak! będzie obwodnic z prawdziwego zdarzenia (bez stanie po 10-20 minut) to ludzie nie będą szukać objazdu przez miasto…

 9. Czekają nas ciężkie czasy. Pochwalony przez GW burmistrz może zaktywizować swoje “działania”. Strach pomyśleć jak odwiedzi Piaseczno Tusk i pochwali, to wtedy dopiero zacznie się “modernizacja miasta”

 10. Na głupotę i modę z Unii nic się nie poradzi, szkoda tylko, że nie buduje się najpierw obwodnic a potem blokuje ruch. Jak jadę na miasto używam starego samochodu ze starym dobrym silnikiem SDI z końca lat 90, bez głupot jak filtry cząstek stałych tak by idioci który hamują ruch poczuli co zrobili a silnikowi to nie szkodzi. Ktoś zapomniał że ulice są po to aby nimi jeździć a nie na nich spacerować i opalać się.

 11. Czy jest szansa, aby u zbiegu ulic; Puławskiej, Szkolnej i Młynarskiej wyłączyć lub chociaż przyciszyć sygnalizację akustyczną przy przejściach dla pieszych? Naprawdę nie ma potrzeby informowania o stanie świateł na skrzyżowaniu mieszkańców okolicznych bloków jak i pacjentów kliniki i to 24 godziny na dobę !!! Dla bagatelizujących problem przypomnę chińską torturę kropli wody na wzór której Amerykanie używając właśnie generatora akustycznego torturowali Wietnamczuków podczas wojny. Mówiąc zrozumialej to “pykanie” , nawet spokojnego człowieka po pewnym czasie zaczyna wkoorwiać. Na dokładkę robotnicy zapomnieli zabrać kibel ustawiony na środku chodnika, który cuchnie tak że okna nie można otworzyć.

 12. Współczuje mieszkańcom i dziwie sie, ze ktos to finansuje…pieniadze w błoto…ciekawe czy kiedykolwiek zobacze rower na tych sciezkach??? Jezeli tak, to bedzie jechał jakiś idiota pragnący nawdychać się spalin z korka… Wydaje mi się, że steżenie bedzie takie, że przyda się znak “zakaz przebywania”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię