Ruszyła rozbudowa ul. Marii Świątkiewicz. Uwaga na utrudnienia w ruchu!

2

LESZNOWOLA Wczoraj rano rozpoczęła się od dawna oczekiwana przebudowa ul. Marii Świątkiewicz w Wólce Kosowskiej na odcinku od ul. Legionów do Nadrzecznej. Prace rozpoczęły się w rejonie skrzyżowania z Nadrzeczną. Pierwszego dnia było ono wprawdzie przejezdne, ale drogowcy planują jego zamknięcie


Na dojazdowych drogach pojawiły się oznaczenia, że ulica Świątkiewicz może być nieprzejezdna. Drogowcy zaczęli od zdjęcia warstwy starego asfaltu na kilkudziesięciometrowym odcinku ul. Nadrzecznej, zarówno przed jak i za skrzyżowaniem ze Świątkiewicz. Niedługo w tym miejscu ma powstać rondo.

Ulica Nadrzeczna

Przymiarki do przebudowy jednego z głównych ciągów komunikacyjnych w tej części gminy trwały od dawna. Inwestycja o wartości około 9,5 mln zł, która jest realizowana przez powiat piaseczyński, została dofinansowana przez gminę Lesznowola (3 mln zł) oraz z Funduszu Dróg Samorządowych (ponad 4,1 mln zł), którego finansowanie zapewnia m.in. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Nowa ulica Marii Świątkiewicz ma znacznie różnić się od wąskiej, popękanej dróżki, którą jest obecnie. Będzie to piękny, szeroki ciąg zapewniający dojazd do hal Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej z jednej strony, a szkoły w Mrokowie z drugiej. Po bokach drogi powstanie chodnik i ciąg pieszo-rowerowy. Przebudowa ul. Świątkiewicz, wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Nadrzeczną, ma zakończyć się do 29 listopada.

TW

2 KOMENTARZE

  1. A ja GUPI myślałem że nieutwardzony odcinek Żytniej w Kosowie nasz ukochany powiat naprawia z miłosci do mieszkańców. A to tylko destrukt asfaltowy było niedaleko wysypać 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię