Ruszyła sprzedaż choinek. Ceny zaczynają się już od 40 zł

0

POWIAT Od mniej więcej tygodnia w różnych miejscach powiatu piaseczyńskiego sprzedawane są świąteczne drzewka. Ceny choinek kształtują się w tym roku od około 40 zł do nawet 300 zł


Krzysztof Spociński od lat sprzedaje świeże choinki w Chylicach.
– Najlepiej idą jodły kaukaskie, bo pachną, nie kłują i nie opadają im igły – mówi. – Cena tak naprawdę zależy od wielkości drzewka i kształtuje się od 100 zł do nawet 300 zł.
Jodły kaukaskie są obecnie najpopularniejszym drzewkiem choinkowym w Europie, bo oprócz wymienionych wyżej cech mają także foremny kształt, żywy kolor i odpowiednią gęstość. Naturalnie rosną m.in. w Gruzji oraz Turcji, ale te sprzedawane w Polce pochodzą albo z rodzimych plantacji, albo są importowane z Danii.
– Dziś wielu klientów zamawia choinki z dowozem do domu, oczywiście świadczymy taką usługę w cenie drzewka – dodaje Krzysztof Spociński.
W wielu miejscach można kupić również pochodzące z plantacji świerki pospolite. Są one tańsze od jodły. Ich ceny zaczynają się od 40 zł i rzadko kiedy przekraczają 100 zł. Największą zaletą świerku jest niesamowity zapach. Ma on natomiast ostre igły, które po jakimś czasie opadają. Trudno też znaleźć drzewko, które ma idealne proporcje. Od lat sprzedaż świerków na terenie powiatu piaseczyńskiego prowadzi Nadleśnictwo Chojnów, które ma jedną ze swoich plantacji w Pilawie. W nadleśnictwie można kupić zarówno świerki pospolite, kłujące, jak i jodły. Ceny zaczynają się od 40 zł. Drzewka sprzedawane tu będą do 23 grudnia. Chętni mogą udać się na plantację, znaleźć najbardziej odpowiadającą im choinkę i własnoręcznie ją wyciąć.
Alternatywą dla choinek ciętych są drzewka w doniczkach.
Sprzedajemy takie już od 9 lat – mówi pan Paweł, którego punkt mieści się przy ul. Powstańców Warszawy w Piasecznie. – Choinki w doniczkach chętnie kupują mieszkańcy okolicznych bloków. Po świętach można je wysadzić, co jest najbardziej ekologicznym rozwiązaniem. Właściciele domów jednorodzinnych biorą natomiast najczęściej jodły kaukaskie, które mamy w cenie od 100 do 130 zł, a więc taniej niż w jednym z okolicznych marketów. Co ważne, sprzedawane przez nas jodły są świeże, bo pochodzą tylko z polskich plantacji.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię