Ruszyła sprzedaż karpia. W tym roku jest trochę tańszy!

4

PIASECZNO Od 1 grudnia przy stawach w Żabieńcu można kupować świeże karpie. Ryby będą sprzedawane do 23 grudnia


W powiecie piaseczyńskim największym producentem karpia jest Rybacki Zakład Doświadczalny w Żabieńcu. Ryby są wysokiej jakości, ponieważ hoduje się je w naturalny sposób. W okresie przed Wigilią sprzedawane są karpie 3-letnie, ważące przeważnie 1,5-2 kg. Ten rok na karpia był dobry, dużym przyrostom sprzyjały temperatury. Sprzedaż ryb zaczęła się 1 grudnia. W tej chwili można kupować je od poniedziałku do piątku przy stawach (w godz. 8-16). Punkt sprzedaży przy ul. Głównej 48 w Żabieńcu (przy biurze) zostanie uruchomiony 18 grudnia i będzie działał do 23 grudnia w godz. od 8 do 16. Cena w tym roku została ustalona na 14 zł za kilogram. Na życzenie, ryby mogą zostać na miejscu uśmiercone.

TW

4 KOMENTARZE

 1. “Na życzenie, ryby mogą zostać na miejscu uśmiercone”
  ===========================
  Młotkiem w łeb walą czy ostrym nożem łeb oddzielają od reszty karpia? Czy karpie jakoś protestują?
  Bardzo proszę Pana Redaktora o szczegóły. A może dałoby się jakiś filmik wrzucić?

 2. to jest czynna sprzedaż czy nie bo w tej chwili można kupować je od poniedziałku do piątku przy stawach (w godz. 8-16). Punkt sprzedaży przy ul. Głównej 48 w Żabieńcu (przy biurze) ale dopiero zostanie uruchomiony 18 grudnia i będzie działał do 23 grudnia w godz. od 8 do 16.

 3. “… sprzedawane są karpie 3-letnie…”
  ***************************************
  Karp żyje 20 – 30 lat, czyli to takie dzieci z I – II klasy podstawówki.
  Jeszcze się po stawie za dobrze nie rozejrzał, za dziewczynami nie pobiegał, a już go wyciągają z wody, podrzynają gardło tępym nożem, wypruwają flaki i pożerają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię