Ruszyły drugie badania przesiewowe dla nauczycieli na obecność COVID-19

1

PIASECZNO Od dziś przez dwa tygodnie w namiocie ustawionym obok centrum handlowego Designer Outlet będą odbywały się testy przesiewowe kadry pedagogicznej na obecność COVID-19. Z możliwości bezpłatnego przetestowania się mogą skorzystać wszyscy nauczyciele przedszkolni oraz klas I-III z terenu powiatu piaseczyńskiego


Jest to już druga taka akcja na przestrzeni ostatniego miesiąca. Po raz pierwszy nauczycielom były robione wymazy między 11 a 15 stycznia, kiedy to zapadła decyzja o wznowieniu nauki w klasach I-III.
Dodatkowy punkt wymazowy, z którego może korzystać jedynie kadra pedagogiczna, został ustawiony przy budynku Designer Outletu, aby dodatkowo nie obciążać punktów działających już na terenie powiatu – informuje Anna Matkowska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piasecznie. – Badania przesiewowe będą robione w tym i przyszłym tygodniu. Do tej pory zgłosiło się na nie około 400 nauczycieli. Pedagodzy przedszkolni mogą zapisywać się na testy do końca tego tygodnia.
Proponowanie kolejnych, dobrowolnych badań przesiewowych nauczycielom ma na celu wykrycie osób, które przechodzą COVID-19 bezobjawowo lub z mało charakterystycznymi objawami.

TW

1 KOMENTARZ

  1. W namiotach przy -12 stopniach… Kupcie im jeszcze ogrzewanie… Niedość, że namiot, to jeszcze na prywatnym terenie… Ciekawe czy właściciel użycza go bezpłatnie, czy ma w tym jakiś interes…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię