Ruszyły kolejne Półkolonie Dobrej Woli

0

LESZNOWOLA Stowarzyszenie „Dobra Wola” organizuje letnie półkolonie dla osób niepełnosprawnych intelektualnie już osiemnasty raz. Tym razem odbywają się one w szkole w Mrokowie. – Chcieliśmy zapewnić naszym podopiecznym nowe bodźce, dlatego za każdym razem zmieniamy miejsce oraz pakiet planowanych atrakcji – mówi Jacek Zalewski, założyciel stowarzyszenia


Tym razem z letniego wypoczynku korzysta około 30 podopiecznych stowarzyszenia z terenu powiatu piaseczyńskiego, ale także Marek, Raszyna i Warszawy. Niepełnosprawnymi, którzy mają zajęcia od poniedziałku do piątku, opiekuje się 9 doświadczonych wychowawców. Wszyscy koloniści odbierani są z domów przez kierowców Sawa Taxi, którzy od trzech lat współpracują ze stowarzyszeniem. System ten dobrze się sprawdza, bo czas podróży w jedną i drugą stronę znacznie się skraca, co ma znaczenie zwłaszcza podczas upałów.
Pierwsze dni półkolonii zawsze przeznaczone są na oswojenie się z nowym miejscem i integrację. Jednak już w ten piątek koloniści mają odwiedzić Dom Pomocy Społecznej „Budowlani” w Warszawie, gdzie zaplanowano zapoznawczą imprezę z animacjami. W przyszłym tygodniu ma odbyć się spływ kajakowy Jeziorką, a w środę 10 sierpnia stowarzyszenie organizuje własną inscenizację Bitwy pod Grunwaldem. Oprócz tego w planach są loty balonem w Białobrzegach, wizyta w pałacu Krasickich w Opinogórze oraz wyjazd na żagle nad zalew zegrzyński.
– Na pewno odwiedzi nas też sporo ciekawych gości, w tym strażacy i policjanci – dodaje Jacek Zalewski. – W tym roku rezygnujemy natomiast z Dnia Kolonisty. Mamy kolejną falę koronawirusa, więc ze względów bezpieczeństwa z przyjaciółmi stowarzyszenia przeniesiemy na przyszły rok.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię