Ruszyły szkoły. Niektóre w zupełnie nowej odsłonie

0

POWIAT We wtorek dzieci po raz pierwszy od połowy marca poszły do szkół. Wiele z nich zostało w ostatnim czasie rozbudowanych lub zmodernizowanych


1 września wielu uczniów czekała niespodzianka, ponieważ szkoły do których wrócili po ponad 5-miesięcznej przerwie, wyglądały nieco inaczej niż przed pandemią. W Lesznowoli oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem przedstawicieli władz samorządowych odbyło się w rozbudowanej szkole podstawowej w Nowej Iwicznej. W nowym budynku, połączonym ze starą częścią placówki przeszklonym łącznikiem, znajduje się 16 sal lekcyjnych, pokój nauczycielski, trójsektorowa hala sportowa wraz z zapleczem, biblioteka oraz sala integracji społecznej. Obok utworzono 26 miejsc parkingowych. W starej części przebudowano kuchnię, pomieszczenia administracyjne, szatnie oraz świetlicę. Inwestycja pochłonęła ponad 23 mln zł.
W Piasecznie, tuż przed rozpoczęciem nauki, oddano również rozbudowaną szkołę w Kamionce (SP nr 3). Sama rozbudowa zakończyła się wprawdzie kilka miesięcy temu, ale w ostatnim czasie trwało meblowanie pomieszczeń. Szkoła zyskała nową stołówkę wraz z zapleczem, wykonano też dwa oddziały przedszkolne i przebudowano drugie piętro budynku. Inwestycja kosztowała ponad 7,2 mln zł. Na ukończeniu są także prace związane z rozbudową szkoły w Głoskowie. Prace pierwotnie miały potrwać do końca października. Nawet jeśli się trochę przedłużą w związku z pandemią, nowa część szkoły i tak powinna zostać oddana na początku drugiego semestru.
Nowe boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią pojawiło się przy szkole w Coniewie (gm. Góra Kalwaria). 1 września odbyło się jego oficjalne otwarcie z udziałem burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego. Burmistrz stanął na bramce, a gole – z różnym skutkiem – próbowali strzelić mu m.in. dyrektorka placówki Katarzyna Kliszko oraz ks. Jacek Brociek, proboszcz parafii w Czersku, który wcześniej poświęcił plac.
W Prażmowie niedawno oddano do użytku nowe przedszkole.
– Obiekt został skończony wprawdzie już jakiś czas temu, ale nie miał jeszcze oficjalnego otwarcia – podkreśla wójt Jan Dąbek. – Poświęcimy go, jak tylko zakończy się pandemia.
Przerwę w nauce wykorzystano natomiast do przeprowadzenia pierwszej części remontu stołówki w szkole w Prażmowie (drugi etap zaplanowano na ferie) oraz odnowienia części sal lekcyjnych w szkole w Uwielinach.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię