Ruszyły tańce na Skwerze Kisiela

0

PIASECZNO W pierwszą sobotę lipca wystartowała kolejna edycja, niezwykle lubianych przez mieszkańców, Potańcówek na Kisielu

Na pierwszy ogień poszedł wieczór kowbojski – Country Party. W trakcie, poprowadzonej przez DJ’a, imprezy nie zabrakło, między innymi, przedstawicieli lokalnego samorządu, a uczestnicy zabawy zostali poproszeni o przywdzianie strojów kowbojskich, kapeluszy oraz wszelkiego typu atrybutów kojarzących się z pionierami dzikiego zachodu.

– W tym roku życzeniem Piaseczyńskiej Rady Seniorów było przygotowanie imprez tematycznych – mówi Krzysztof Kasprzycki, koordynator ds. senioralnych i inicjator powstania PRS. – To właśnie nasi seniorzy wymyślili poszczególne motywy. Dodatkowo w każdej kolejnej pojawią się specjalni goście. Jesteśmy dumni z tego, że robimy tu chyba jedną z najfajniejszych imprezy, która łączy całe pokolenia.

Dodatkową atrakcją pierwszej z tegorocznych potańcówek były pokazy tańca kowbojskiego prezentowane przez Kamila Przepiórkowskiego z Akademii Tańca I AM DANCE oraz grupę Seniorek Teatru Tańca Trzeciego Wieku. Mieszkańcy mogli na miejscu nauczyć się podstawowych kroków.

– Taniec kowbojski po raz pierwszy gościł na piaseczyńskiej potańcówce – mówi Kamil Przepiórkowski. – Ten styl spodobał się nie tylko seniorom, ale także dzieciom i ich rodzicom. Uczestnicy warsztatów tańca country szybko podchwycili skoczne kroki. Mimo coraz szybszego tempa nauczyli się całej choreografii, którą zatańczyli w różnych kierunkach.

Kolejne potańcówki będą się odbywać w soboty co dwa tygodnie – aż do końca wakacji. Już 16 lipca, tradycyjnie o godzinie 17, rozpocznie się Latino Party – wieczór latino&karaibski, czyli gorących rytmów latino, który urozmaicony zostanie pokazami tańców latino i karaibskich w wykonaniu tancerek Akademii Tańca PASO. Planowana jest wspólna animacja ze wszystkimi tancerkami i publicznością. Z kolei 30 lipca przyjdzie pora na Sweet 80’s (Słodkie Lata 80.). W programie: najbardziej topowe przeboje polskie i zagraniczne lat 80., które łączą kilka pokoleń oraz pokazy tańca z udziałem Gabrieli Helak z Fundacji Żyj Aktywnie po 50-tce i grupy seniorek, które pomogą publiczności opanować podstawowe kroki do wybranych przebojów. W sierpniu (13 sierpnia) przeniesiemy się natomiast jeszcze dalej w przeszłość. Retro Party – lata 20., lata 30. to będzie dekadencka podróż w czasie o prawie sto lat. W programie nie zabraknie historii i fragmentów starych filmów wraz z przykładami choreografii tanecznych, wyświetlanych na ekranie przez Cezarego Molskiego z Muzeum Kaset. Tegoroczne potańcówki zwieńczy 27 sierpnia Mix Party – międzypokoleniowa integracja muzyczna i taneczna. W ramach imprezy przewidziane są: pokaz taneczny grupy seniorek z Klubu Seniora Józefosław pod przewodnictwem trenera Ernesta Kolka, pokaz choreografii Zumby Gold dla Seniorów z udziałem starszych i młodszych tancerzy pod kierunkiem Iwony Rogalskiej z Klubu Fitness for Ladies oraz pokaz tańców młodzieżowych zespołu Grawitacja Sport Academy.

– Szczególnie gorąco zapraszamy na potańcówki panów, bo niektóre z pań skarżą się, że brakuje im partnerów – zachęca Krzysztof Kasprzycki. – Nie dopuśćmy do tego żeby taka sytuacja się powtórzyła!

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię