Ruszyły warsztaty pszczelarskie dla dzieci

0

PIASECZNO Kilka dni temu w pasiece edukacyjnej w centrum miasta oraz w piaseczyńskich szkołach i przedszkolach ruszył cykl warsztatów przybliżających dzieciom życie pszczół i rolę, jaką pełnią w ekosystemie. Projekt realizowany jest przez fundację Bliżej Pszczół


Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Gloskowie

Warsztaty pszczelarskie dla przedszkolaków i uczniów klas 0-6 współfinansowane są przez gminę Piaseczno, która ogłosiła na to zadanie konkurs. Zapisy trwały w maju.
– Zgłosiło się 55 grup – mówi Elwira Trytek z Fundacji Bliżej Pszczół. – Zajęcia w szkołach i pasiece edukacyjnej rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu.

Pasieka edukacyjna, w której znajdują się trzy ule, powstała przy ul. Sierakowskiego, naprzeciwko skweru Kisiela w centrum miasta. Pierwsze zajęcia odbyły się w niej 11 września. Wcześniej warsztaty prowadzone były także w szkole w Głoskowie. Teraz sukcesywnie odbywają się także w innych placówkach.
– Szkoły same decydują, czy wolą zajęcia na miejscu czy w pasiece – dodaje Elwira Trytek. – Te w pasiece są o tyle ciekawsze, że na miejscu można obserwować pszczoły w prawdziwym ulu, jak również poczuć zapach miodu i propolisu. Dzieci mogą zaglądać do uli, bo zapewniamy wszystkim odzież ochronną.
Podczas spotkania prelegent opowiada o życiu pszczół i dziko żyjących owadów zapylających oraz roli, jaką pełnią. Dzieci dowiadują się, jak dbać o pszczoły i co zrobić, aby cieszyły się one dobrym zdrowiem i miały skąd czerpać pożytki. Na końcu jest degustacja miodu, a dzieci otrzymują naklejki „Przyjaciel Pszczół”. Warsztaty pszczelarskie mają potrwać do końca października.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię