Ryszard Machałek ponownie prawą ręką burmistrza Kazimierza Jańczuka

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Drugiego dnia nowego roku gospodarz gminy powołał swojego pierwszego zastępcę. Jak zapowiadaliśmy, został nim po raz kolejny Ryszard Machałek


Skoro to było oczywiste, że 63-letni Machałek powróci na fotel wiceburmistrza odpowiedzialnego m.in. za realizację gminnych inwestycji, dlaczego nie nastąpiło to zaraz po tym, jak burmistrz Jańczuk został 21 listopada zaprzysiężony? To pokłosie wyniku, jaki uzyskała Koalicja Obywatelska PO i Nowoczesnej do rady powiatu piaseczyńskiego. Ryszard Machałek został wybrany na radnego powiatowego i gdyby z dnia na dzień złożył mandat (bo nie może go łączyć ze stanowiskiem burmistrza lub wiceburmistrza), 15-osobowa koalicja rządząca w starostwie na pewien czas straciłaby większość. Tym bardziej, że z zasiadania z niej zrezygnował wcześniej Mateusz Baj, powołany następnie na zastępcę burmistrza Góry Kalwarii. W miejsce obydwu panów w radzie zasiądą kolejne osoby wybrane z KO (Ryszarda Machałka zastąpi Katarzyna Strzelecka), co sprawi, że we władzach powiatu nie dojdzie do roszad personalnych.

Pierwszy zastępca, doświadczony samorządowiec, będzie nadzorował prace wydziałów: dróg gminnych, inwestycji i remontów, gospodarki komunalnej i spraw lokalowych, biur zamówień publicznych i pozyskiwania środków zewnętrznych, a także straży miejskiej i ochotniczych straży pożarnych.

Przypomnijmy, że wcześniej – 12 grudnia – Kazimierz Jańczuk powołał na stanowisko drugiego zastępcy Dariusza Zielińskiego, byłego burmistrza Góry Kalwarii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię