Rzucił grantem na posesję sąsiada! Znacznie siły policyjne ruszyły do Zalesia Górnego

0

PIASECZNO Policjanci, a także inne służby zostały postawione w stan gotowości, po otrzymaniu zgłoszenia o wrzuceniu granatu na jedną z posesji w Zalesiu Górym.

W poniedziałek wieczorem dyżurny piaseczyńskiej komendy został powiadomiony, że na teren prywatnej posesji w Zalesiu Górnym został wrzucony przedmiot przypominający granat ręczny przez … sąsiada. Sytuacja była o tyle trudna, że mężczyzna groził, iż takich „zabytków z czasów wojny” posiada w swoim domu jeszcze więcej. Do działań niezwłocznie skierowane zostały znaczne siły policyjne, w tym również zespół minersko- pirotechniczny oraz funkcjonariusze z samodzielnego pododdziału kontrterrorystycznego policji.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że właściciel posesji i jego 52-letni sąsiad od dłuższego czasu są w konflikcie. Między mężczyznami dochodziło już wcześniej do ostrej wymiany zdań. W końcu eskalacja negatywnych emocji miała swój finał, kiedy to 52-latek pod wpływem alkoholu wrzucił granat na teren posesji sąsiada.
– Dziś wiemy, że zagrożenia wybuchem nie było, i był to jedyny egzemplarz z rzekomej kolekcji – informuje policja.
W związku z tym zdarzeniem mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i pozostanie tam do wyjaśnienia sprawy przez wydział dochodzeniowo- śledczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię