Są wyniki testów na Covid w przedszkolu

2

PIASECZNO Od poniedziałku Przedszkole nr 11 w Piasecznie, w którym stwierdzono przypadek zakażenia Covid-19 wraca do normalnego funkcjonowania.

Wśród dzieci i personelu przedszkola przeprowadzono 20 testów na Covid. Przebadano 13 przedszkolaków i 7 dorosłych, wszystkie testy okazały się ujemne. Przedszkole wraca do normalnej pracy od poniedziałku.

Chciałabym zaznaczyć, że bardzo odpowiedzialne zachowanie rodzica, który uległ zakażeniu w miejscu pracy, a którego dziecko uczęszczało na dyżur do przedszkola i niestety również uległo wirusowi, umożliwiło dyrekcji szybką i skuteczną reakcję. Mam nadzieję, że tak właśnie będą rodzice dzieci uczęszczających do gminnych przedszkoli i szkół współpracować z dyrekcjami placówek. Od momentu rozpoczęcia nowego roku szkolnego ważne jest, aby nie wysyłać dzieci do placówek w przypadku podejrzenia zachorowania, jak również poinformować dyrekcję o sytuacji zdrowotnej dziecka – mówi wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak.

Od 24 do 31 sierpnia 2020 we wszystkich przedszkolach zaplanowano przerwę techniczną, która ma służyć przygotowaniu placówek przez pracowników na przyjęcie dzieci.

 

Źródło: piaseczno.eu

2 KOMENTARZE

  1. Czytając komentarz bylam pewna ,że kobieta która rodziła przed szpitalem to oczekiwała na e poradę .Tak się teraz robi ….Mnie Pani pielęgniarka wystawiła na zewnątrz i kazała czekać na telefon od lekarza .Podejrzenie udaru… było

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię