Sadobranie w Brześcach

0

GÓRA KALWARIA Fundacja Dwór i Folwark w Brześcach zapraszają na Sadobranie. To odbędzie się już 24 września, w ostatnią niedzielę miesiąca.


Festiwal odbywa się każdego roku i mija na swobodnych pogawędkach i dyskusjach. Goście z rozrzewnieniem żegnają lato wznosząc za minioną porę roku toasty sokiem z czarnego bzu lub innym owocowym przetworem. Zaczynają więc owocami zamkniętymi w słojach, butlach i słoiczkach by przy nieustającym akompaniamencie jabłek wszelkiego gatunku przejść do rosołu z bażantów i innych coraz mniej owocowych smaków pasztetów gęsich i zajęczych, pieczonych faszerowanych perliczek, przepiórek i kaczek, aż po sery.
Organizatorzy w tym roku przewidują również rozmowy z dr Grzegorzem Hodunem – pomologiem, który przeprowadzi degustacje owoców i wskaże walory, nie tylko smakowe, starych odmian jabłoni.

Na dzieci czekać będą specjalnie przygotowane miejsca artystycznych ekspresji. Na każdego z gości zaś dwór, park, jezioro, widoki, spacery i historie tego niezwykłego miejsca.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/DworWBrzescach

źródło: gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię